Wreszcie realna szansa na ekranizację! Powstanie serial na podstawie powieści „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa

11 stycznia 2018


Firmy producenckie Anonymous Content i Paramount TV wygrały trwającą miesiąc batalię o prawa do ekranizacji powieści „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa. Istnieje plan, aby na podstawie tej porywającej historii o miłości, przebaczeniu, odwadze i odkupieniu zrealizować serial telewizyjny. Umowa obejmuje również prawa do kontynuacji bestsellerowej książki zatytułowanej „Cień góry”.

Od momentu publikacji powieści w 2003 roku wielokrotnie podejmowano próbę przeniesienia jej na ekran filmowy. W głównego bohatera mieli wcielać się Russell Crowe, Joel Edgerton i Johnny Depp, który jest wielkim miłośnikiem książki. Zatrudniano reżyserów (m.in. Petera Weira), powstawały nowe wersje scenariusza, a producenci wciąż tylko negocjowali przedłużenie praw. „Jako wielki miłośnik tej historii próbowałem nabyć prawa do książki od ponad dekady” – powiedział producent Steve Golin. W końcu po długich staraniach się udało.

Wiadomość ucieszyła też samego pisarza, ponieważ Anonymous Content to firma, którzy doprowadziła do powstania wielu cenionych produkcji, w tym filmów „Babel” i „Zjawa” oraz seriali: „True Detective”, „Elektryczne sny Philipa K. Dicka”, „Trzynaście powodów” czy zapowiadanego na koniec stycznia „Alienisty”. „Jestem w równym stopniu zaszczycony i chylę czoła jako pisarz, a także podekscytowany, myśląc o wielu czytelnikach, którzy mieli nadzieję, że 'Shantaram’ stanie się sugestywnym doznaniem ekranowym. Telewizja jest idealnym medium dla tej powieści, a Steve Golin i Nicole Clemens z Anonymous Content są idealnymi partnerami” – napisał w oświadczeniu Gregory David Roberts.

„Shantaram” to wydana w 39 językach i sprzedana w 6 milionach egzemplarzy na wpół autobiograficzna opowieść o Australijczyku, który uciekł z więzienia i przedostał się do Indii, gdzie ukrywał się w slumsach, leczył biedaków, był żołnierzem bombajskiej mafii i zakochał się w tajemniczej femme fatale. Powieść ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Marginesy.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film