„Worek kości” Stephena Kinga na małym ekranie

19 października 2011


Zaprezentowano dwa klipy z zapowiadanej na koniec roku telewizyjnej adaptacji powieści Stephena Kinga „Worek Kości” z Piercem Brosnanem w roli głównej.

Nagła śmierć żony oznacza dla Michaela Noonana, autora poczytnych książek, koniec kariery pisarskiej. Walcząc z twórczą niemocą, w poszukiwaniu natchnienia wraca do miejsca, gdzie spędził z żoną wiele szczęśliwych dni – do starego domu nad jeziorem. Nie jest mu jednak dane zaznać spokoju, którego tak bardzo potrzebował; wbrew swojej woli zostaje wplątany w konflikt podsycany przez tajemnicze siły gnieżdżące się w wiekowym domostwie. Stawką zażartej walki jest ludzkie życie, szczęście, a także spokój tych, którzy już odeszli.

Za reżyserię filmu odpowiada Mick Garris, wieloletni współpracownik Stephena Kinga, autor kilku jego filmowych i telewizyjnych adaptacji (m.in. „Jazda na kuli”, „Desperacja”, „Bastion”, „Lśnienie”). W roli pisarza Michaela Noonana zobaczymy byłego Jamesa Bonda – Pierce’a Brosnana. W obsadzie filmu znajdują się również Annabeth Gish i znana z Destiny’s Child Kelly Rowland

„Bag Of Bones” ma trwać 4 godziny i podzielony zostanie na dwie części, które stacja A&E Network zaprezentuje widzom 11 i 12 grudnia 2011.

Poniżej pierwszy teaser z miniserialu:

Oficjalny materiał z planu oraz fragmenty filmu:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film