Witkacy, Boy-Żeleński, Conrad i Malinowski na tropie zbrodni. Trwają zdjęcia do komedii kryminalnej „Niebezpieczni dżentelmeni”

27 maja 2021

Firmy producenckie Aurum Film i Koi Studio poinformowały, że trwają zdjęcia do filmu „Niebezpieczni dżentelmeni” opowiadającego o zagadkowej sprawie kryminalnej, w którą zaangażowani zostali znani literaci i znakomitości zakopiańskiej bohemy.

Głównymi bohaterami filmu będą Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski. Gdy pewnego razu budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie, głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a na podłodze leżą zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa. Okazuje się, że to dopiero początek kłopotów.

Andrzej Seweryn jako Joseph Conrad (fot. Łukasz Bąk/Koi Studio)

Panowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

Tomasz Kot jako Tadeusz Boy-Żeleński (fot. Łukasz Bąk/Koi Studio)

Film będzie debiutem fabularnym Macieja Kawalskiego. Producenci zapowiadają, że „Niebezpieczni dżentelmeni” odsłonią nieznane oblicze słynnych postaci. To komediowy kryminał z piętrową zagadką i niepowtarzalną atmosferą Zakopanego w tle, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”.

Marcin Dorociński jako Stanisław Ignacy Witkiewicz (fot. Łukasz Bąk/Koi Studio)

W obsadzie znalazła się plejada polskich aktorów. Tadeusza Boya-Żeleńskiego gra Tomasz Kot, w Witkacego wciela się Marcin Dorociński, rolę Josepha Conrada powierzono Andrzejowi Sewerynowi, a Bronisławem Malinowskim jest Wojciech Mecwaldowski.

Wojciech Mecwaldowski jako antropolog Bronisław Malinowski (fot. Łukasz Bąk/Koi Studio)

Obraz produkowany jest przez Agnieszkę Dziedzic z Koi Studio we współpracy z Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham z Aurum Film. Koproducentami są WFS Walter Film Studio i TVN. Dystrybutorem filmu zostało Kino Świat.

[am]

Tematy: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: film