Will Ferrell, John C. Reilly, Ralph Fiennes i Hugh Laurie zagrają w komediowej wersji przygód Sherlocka Holmesa i doktora Watsona

11 stycznia 2017


Ekranizacja przygód Sherlocka Holmesa w formie komediowej? Wszystko wskazuje na to, że właśnie w takiej konwencji zostanie zrealizowany film „Holmes i Watson”, nowa produkcja w reżyserii Etana Cohena (scenarzysty „Jaj w tropikach”). Znamy nazwiska głównych aktorów, którzy wystąpią w produkcji.

Choć na razie nie ujawniono żadnych szczegółów fabuły projektu, to wiemy jednak, iż film ma stanowić humorystyczne spojrzenie na postaci legendarnego detektywa i jego wiernego przyjaciela, a jego akcja osadzona będzie w czasach wiktoriańskich. Pewną wskazówką co do charakteru filmu są również nazwiska odtwórców głównych bohaterów. Otóż w Sherlocka Holmesa wcieli się Will Ferrell, natomiast doktorem Watsonem zostanie John C. Reilly ? obaj amerykańscy aktorzy specjalizują się w rolach komediowych i mieli już okazję wystąpić wspólnie w filmie „Bracia przyrodni” (na zdj.).

W obsadzie komediowej wersji przygód Holmesa i Watsona znalazło się również miejsce dla Ralpha Fiennesa i Hugh Laurie’ego. Póki co nie wiemy, w kogo wcielą się angielscy aktorzy, aczkolwiek spekuluje się, iż mogą to być role Mycrofta Holmesa, genialnego brata głównego bohatera, oraz Jamesa Moriarty’ego, arcywroga Sherlocka.

Zdjęcia kręcone są aktualnie w Londynie. Film powstaje na podstawie scenariusza Etana Cohena, który inspirowany jest dziełami sir Arthura Conana Doyle?a. Orientacyjna data premiery to rok 2018.

Poniżej możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu filmowego:

[mw]
fot. Sony Pictures

Tematy: , , , ,

Kategoria: film