Wiemy, o czym będzie kontynuacja filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”!

3 lipca 2017


Wytwórnia Warner Bros. ujawniła dzisiaj szczegóły na temat fabuły drugiego filmu o przygodach Newtona Scamanderera. Tym razem w walce z Grindelwaldem utalentowany lecz nieśmiały magizoolog połączy siły z Albusem Dumbledore’em. Przy okazji dowiedzieliśmy się, kto pojawi się w produkcji, do której zdjęcia właśnie się rozpoczęły.

Akcja drugiego filmu, którego tytuł nie został jeszcze podany do wiadomości publicznej, rozpocznie się w 1927 roku, czyli jakieś kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w „Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć”, kiedy to Newton Scamander pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Jednak Grindelwald, tak, jak zapowiadał, znalazł sposób na ucieczkę z więzienia i zebrał wokół siebie jeszcze większą grupę naśladowców gotowych przejąć władzę nad niemagami. Jedyną osobą, która może go powstrzymać, jest pewien czarodziej, będący niegdyś jego najdroższym przyjacielem, Albus Dumbledore. Ale Dumbledore potrzebuje pomocy kogoś, kto zdołał już raz udaremnić plany Grindelwalda, swego byłego studenta Newta Scamandera. Przygoda na nowo połączy Newta z siostrami Tyną i Queenie, a także z sympatycznym niemagiem Jacobem. Ale misja, jaką będzie musiał wykonać magizoolog, wystawi na próbę ich lojalność w obliczu nowych zagrożeń, jakie pojawią się w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie magii.

W nowym filmie poznamy życie czarodziejów w kolejnych stolicach świata. Tym razem twórcy zabiorą bohaterów z Nowego Jorku do Londynu i Paryża. W kontynuacji pojawią się znani już widzom z pierwszej części Eddie Redmayne (jako Newton Scamander), Katherine Waterston (aurorka Tina Goldstein), Alison Sudol (Queenie), Dan Fogler (Jacob Kowalski) oraz Johnny Depp (Grindelwald). Wiadomo również, że na ekrany powróci Ezra Miller, który wcielał się w Obskurodziciela Credence’a Barebone’a. Większej roli doczeka się obecna w „Fantastycznych zwierzętach…” jedynie na zdjęciu w ramce Zoë Kravitz, która zagra dawną miłość Scamandera, Letę Lestrange. Zgodnie z zapowiedziami twórców będzie to tragiczna i niezwykle skomplikowana postać, w której nasz magizoolog wciąż jest zakochany. Nowe nazwiska w obsadzie to Callum Turner, któremu powierzono rolę Theseusa, groźnie brzmiącego brata Newtona, wielkiego aurora i bohatera wojennego. Nie można również nie wspomnieć o osobie Albusa Dumbledore’a. Przyszłego dyrektora szkoły w Hogwarcie zagra Jude Law.

Scenariusz kontynuacji napisała J.K. Rowling a reżyserii ponownie podjął się David Yates. Kręcenie filmu rozpoczęło się dzisiaj i zgodnie z zapowiedziami obraz powinien trafić do kin 16 listopada 2018 roku. Będzie to druga z pięciu części cyklu opowiadającego o perypetiach Newta Scamandera i jego przyjaciół. Niektórzy sugerują, że akcja piątego będzie rozgrywać się w 1945 roku, kiedy to doszło do ostatecznego pojedynku pomiędzy Dumbledore’em a Grindelwaldem skutkującego zamknięciem czarnoksiężnika w Nurmengardzie.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film