Twórcy serialu „Sherlock” chcą przenieść na mały ekran „Drakulę” Stokera

20 czerwca 2017


Mark Gatiss i Steven Moffat – duet twórców odpowiedzialny za sukces serialu „Sherlock” z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej planuje tchnąć nowe życie w kolejne klasyczne dzieło literackie. Tym razem chodzi o „Drakulę” Brama Stokera.

Prace nad nowym serialem są na bardzo wczesnym etapie, aktualnie obaj panowie skupieni są na osobnych projektach, jednakże rozmowy z BBC już trwają i jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, a tak być powinno, to możemy oczekiwać nowej produkcji najwcześniej w 2019 roku.

„Drakula” ma mieć podobny format, co „Sherlock”, czyli będzie to miniserial złożony z kilku 90-minutowych epizodów. „Jeszcze nie ustalono, czy to będzie historyczny serial, czy współczesny, albo czy weźmie w tym udział jakiś amerykański koproducent, ale BBC zależy na tym projekcie i na pewno dojdzie on do skutku. Musimy ustalić ile ma być epizodów – trzy, pięć, a może sześć, czy ile tam, ale na pewno będą one miały formę 90-minutowych filmów” – powiedziała Sue Vertue, producentka „Sherlocka”, a prywatnie żona Stevena Moffata.

Decyzja Gatissa i Moffata o nakręceniu odświeżonej wersji „Drakuli” nie powinna dziwić, zważywszy na to, jak wiele łączyło Brama Stokera i Arthura Conana Doyle’a. Obaj żyli i tworzyli w podobnym czasie i darzyli się przyjaźnią. Twórca Sherlocka Holmesa wypowiadał się nawet z dużym uznaniem o wampirycznej powieści kolegi.

Sam Mark Gatiss wielokrotnie mówił o swoim upodobaniu do „Drakuli”, zwłaszcza do filmu z 1958 roku z udziałem Christophera Lee i Petera Cushinga. Wziął też udział w nagraniu słuchowiska na podstawie książki Stokera, gdzie wcielił się w tytułowego hrabiego Drakulę.

Tych którzy zastanawiają się, czy praca nad nowym projektem definitywnie zamyka rozdział z „Sherlockiem” uspokajamy, że sprawa kolejnego sezonu przebojowego serialu z Benedictem Cumberbatchem wciąż jest otwarta. „Sherlock powróci, kiedy Sherlock powróci” – powiedziała enigmatycznie osoba związana z produkcją cytowana przez „Radio Times”.

Załączona do newsa grafika to oczywiście jedynie fotomontaż. Za wcześnie jeszcze na szukanie obsady serialu, ale uznaliśmy, że Benedict Cumberbatch również w roli hrabiego Drakuli sprawdziłby się idealnie.

[edm]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film