Twórca „Oldboya” nakręcił film na podstawie „Złodziejki” Sarah Waters. Oto zwiastun

12 sierpnia 2016

sluzaca-na-podstawie-zlodziejki
W sieci pojawił się polski zwiastun nowego filmu twórcy „Oldboya” i „Pani Zemsty” – Park Chan-wooka. „Służąca” to przewrotny thriller o pożądaniu i wyrafinowanej zemście, oparty na bestsellerowej powieści Sarah Water „Złodziejka”.

Reżyser przeniósł akcję powieści z Wiktoriańskiej Anglii do Korei z lat 30. XX wieku, kiedy kraj ten znajdował się pod okupacją japońską. Jak tłumaczy, zadecydowały o tym względy praktyczne. „To była epoka, w której wciąż obecne były niektóre tradycyjne elementy, a nowoczesność zaczynała się dopiero zakorzeniać” – mówi Park Chan-wook.

Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę ? dziedziczkę wielkiej fortuny ? aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą ? posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą.

„Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

Park Chan-wook stworzył widowisko porażające wizualnie za sprawą imponującej scenografii i unikalnej pracy kamery. Zgodnie z zapowiedzią, to trzymający do końca w napięciu film, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. „Służąca” podbiła serca widowni tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie obraz miał swoją światową premierę. Polscy widzowie będą mogli go zobaczyć od 23 września.

Poniżej prezentujemy polski zwiastun filmu. Powieść „Złodziejka”, na podstawie której powstał, ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film