Tuż przed premierą drugiego sezonu „Rodu smoka” HBO oficjalnie potwierdza: będzie sezon trzeci

13 czerwca 2024

Pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu „Ród smoka” będzie można oglądać już od 16 czerwca (w Polsce dzień później). Tymczasem tuż przed premierą stacja HBO oficjalnie potwierdziła, że filmowcy otrzymali zielone światło na realizację trzeciego sezonu widowiskowej produkcji na podstawie książki George’a R.R. Martina „Ogień i krew”.

„George, Ryan, pozostali wspaniali producenci wykonawczy, obsada i ekipa produkcyjna zdobyli nowe szczyty w drugim sezonie 'Rodu Smoka’. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wysiłku, który włożyli w jego stworzenie, skali i rozmachu, które mogą konkurować tylko z jego wspaniałą historią. Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli kontynuować sagę Rodu Targaryen i podziwiać efekty pracy tej ekipy w kolejnym, trzecim sezonie” – oświadczyła Francesca Orsi z HBO.

Przypomnijmy, że serial, kręcony na podstawie wątków opisanych przez Martina w książce „Ogień i krew”, skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed tymi przedstawionymi w „Grze o tron”. „Ród smoka” opowiada historię Targaryenów. Z pierwszego sezonu dowiedzieliśmy się, jak w rodzie tym rozpoczęła się krwawa walka o władzę, która doprowadziła Westeros na skraj wojny domowej znanej jako Taniec Smoków. Drugi sezon skupi się na zemście, jaką planują prawowita królowa Rhaenyra i książę Daemon wraz z Czarnymi na królowej Alicent, księciu Aemondzie, zasiadającym od niedawna na tronie królu Aegonie II i Zielonych.

W nadchodzącej drugiej odsłonie „Rodu smoka” wystąpią: Matt Smith, Emma D’Arcy, Olivia Cooke, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Fabien Frankel, Matthew Needham, Sonoya Mizuno, Tom Glynn-Carney, Ewan Mitchell, Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban i Jefferson Hall. W obsadzie znaleźli się również: Abubakar Salim, Gayle Rankin, Freddie Fox, Simon Russell Beale, Clinton Liberty, Jamie Kenna, Kieran Bew, Tom Bennett, Tom Taylor i Vincent Regan.

W Polsce pierwszy odcinek drugiego sezonu będzie dostępny od 17 czerwca w serwisie Max i HBO.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film