„Trzy dni i jedno życie” Pierre’a Lemaitre’a doczeka się ekranizacji!

20 lutego 2018


Po tym, jak ekranizacja powieści „Do zobaczenia w zaświatach” przyciągnęła do kin we Francji ponad dwa miliony widzów, filmowcy zwrócili baczniejszą uwagę na twórczość Pierre’a Lemaitre’a. Właśnie ogłoszono, że kolejna książka pisarza, „Trzy dni i jedno życie”, wkrótce doczeka się adaptacji.

„Tej jesieni rozpoczną się zdjęcia do ekranizacji mojej powieści 'Trzy dni i jedno życie’. Realizacją filmu zajmie się Nicolas Boukhrief” ? oświadczył Lemaitre na swoim profilu na Twitterze. Pisarz ujawnił również, kogo będziemy mogli zobaczyć na ekranie. W filmie wystąpią m.in.: Pablo Pauly („Ze wszystkich sił”), Charles Berling („Maria Skłodowska-Curie”), Sandrine Bonnaire („Bliscy nieznajomi”), Philippe Torreton („Dziewczyna z lilią”) i Margot Bancilhon („Nasz piątka”).

Akcja powieści „Trzy dni i jedno życie” rozpoczyna się pod koniec 1999 roku. Dwunastoletni Antoine, pod wpływem emocji, zabija sześcioletniego syna swoich sąsiadów. To niezamierzone przestępstwo kładzie się cieniem na całym jego życiu. Odtąd już nigdy nie zazna spokoju i poświęci wszystko, by straszny czyn nie wyszedł nigdy na jaw. Pierre Lemaitre w formie krótkiej powieści psychologicznej z gatunku noir próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy morderca może być równocześnie ofiarą, a także pokazuje, jak w niewielkich społecznościach rodzą się uprzedzenia i podejrzliwość.

Francuski reżyser Nicolas Boukhrief, który ma w dorobku już takie filmy, jak „W imieniu prawa” czy „Made in France”, przyzwyczajony jest do ukazywania dusznej atmosfery i utrzymującego się napięcia. W fabule wymyślonej przez Lemaitre’a powinien zatem czuć się, jak ryba w wodzie. Data premiery ekranizacji „Trzech dni i jednego życia” nie została jeszcze podana. Będziemy was informować o postępach w pracach nad tą produkcją.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film