„Trollowy most” Terry’ego Pratchetta doczekał się krótkometrażowej ekranizacji. Zobacz zwiastun

22 maja 2018


Po 15 latach prac, na które złożyło się zbieranie funduszy, pisanie scenariusza, realizacja zdjęć i obróbka cyfrowa, niezależnym filmowcom z Snowgum Films udało się wreszcie doprowadzić do końca proces ekranizacji „Trollowego mostu” Terry’ego Pratchetta.

„Trollowy most” to krótkie opowiadanie osadzone w Świecie Dysku, a jego głównym bohaterem jest Cohen Barbarzyńca. Kiedyś był on słynnym wojownikiem, który nie wahał stanąć naprzeciw całej armii zbrojnych. Teraz ma już 87 lat i jest ostatnim reliktem minionej, walecznej epoki. I choć dawno powinien przejść na emeryturę, to wciąż w głowie mu bohaterskie czyny. Historia opowiada o tym, jak stary Cohen wyrusza z misją, aby zabić trolla w samotnym pojedynku. Napotkany troll rozpoznaje jednak legendarnego bohatera i zaczyna mu się zwierzać, jak źle się mieszka pod mostem popadającym w ruinę.

Opowiadanie, które polscy czytelnicy znajdą w zbiorze „Mgnienie ekranu”, od lat interesowało niezależnych filmowców z Snowgum Films. Udało im się nie tylko uzyskać zgodę Terry’ego Pratchetta na zekranizowanie historii, ale pisarz zdążył jeszcze za życia wspomóc ich, dodając kilka pomysłów do sceny w prologu filmu, która opowiada o latach świetności Cohena Barbarzyńcy.

Sama produkcja krótkometrażowej adaptacji trwała siedem lat i została zrealizowana dzięki pomocy internautów, którzy zebrali na ten cel ponad 80 tysięcy dolarów (kolejne 20 tysięcy udało się zdobyć ze sprzedaży gadżetów). Wszystkie fundusze przeznaczone zostały na pokrycie kosztów produkcji. Osoby biorące udział w projekcie robiły to z pasji, a nie dla pieniędzy.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Trollowy most”. Choć jest to produkcja niskobudżetowa, trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo obiecująco. Płyty Blue-ray z filmem można zamawiać w przedsprzedaży, klikając tutaj:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film