„Trees”, „Pendulum” i „100 naboi” – Tom Hardy zaangażowany w produkcję trzech nowych ekranizacji

27 września 2016

tom-hardy-3-ekranizacje
Wygląda na to, że Tom Hardy, znany choćby z tytułowej roli w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, przymierza się do udziału w realizacji trzech adaptacji. Angielski aktor i jego firma producencka mają zaangażować się w ekranizację kultowej serii komiksowej Briana Azzarello i Eduarda Risso, powieści Adama Hamdy’ego oraz komiksu Warrena Ellisa i Jasona Howarda.

Za sprawą specjalnej umowy, którą zawarto pomiędzy firmą producencką Toma Hardy?ego, Hardy Son & Baker, a koncernem medialnym NBC Universal, aktor będzie mógł zaistnieć na małym ekranie. Na mocy kontraktu powstaną bowiem dwa nowe seriale telewizyjne, przy których współpracować będzie Hardy.

„Pendulum”, jeden z planowanych seriali, ma być adaptacją prozy Adama Hamdy?ego, a konkretnie: pierwszej części zapowiadanej trylogii (co ciekawe, premiera książki nastąpi dopiero w listopadzie tego roku). Całość charakteryzowana jest jako thriller, którego bohater ? typowy everyman ? zostaje wciągnięty w wir nieprawdopodobnych wydarzeń. Stając się celem seryjnego zabójcy, będzie musiał wejść w świat informatycznego podziemia.

Drugim serialem ma być natomiast „Trees”, a więc ekranizacja komiksu Warrena Ellisa i Jasona Howarda. Akcja tej historii rozgrywa się 10 lat po tym, jak na Ziemi wylądowali kosmici. Co ciekawe, ich obecność ogranicza się jedynie do biernej obserwacji. Jednak ich wpływ na ludzkość okazuje się być znaczący. Jaki jest stopień zmian w różnych zakątkach globu? Jakie tajemnice skrywają obcy? Odpowiedziom na te pytania poświęcony będzie serial, który opisywany jest jako połączenie dramatu obyczajowego z science-fiction.

Nie są to jedyne adaptacje, w jakie zaangażowana jest firma producencka Toma Hardy’ego. Aktor jest bowiem jednym z producentów wykonawczych filmu na podstawie „100 naboi” Briana Azzarello i Eduarda Risso. Spekuluje się, że w kinowej ekranizacji komiksu, który ukazywał się od 1999 do 2009 roku nakładem Vertigo, Hardy wystąpi również w jednej z głównych ról. Jak widać, przed brytyjskim aktorem wiele pasjonujących projektów!

tom-hardy-3-ekranizacje-okladki

[mw]

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: film