Tomasz Kot w zagranicznym filmie na podstawie powieści Amélie Nothomb! Zobacz zwiastun i plakat „Wroga doskonałego”

9 października 2020

Tomasz Kot zagrał w międzynarodowej produkcji „Wróg doskonały” inspirowanej powieścią Amélie Nothomb. W sieci pojawił się angielski zwiastun i polski plakat tego niepokojącego thrillera, którego dystrybutorem w naszym kraju będzie Best Film.

Adaptacja bestsellerowej powieści „Kosmetyka wroga” to historia światowej sławy architekta Jeremiasza Angusta. Gdy czeka na swój lot na międzynarodowym lotnisku w Paryżu, podchodzi do niego rozmowna młoda kobieta przedstawiająca się jako Texel Textor. Jej kolorowy i energiczny wygląd oraz postawa całkowicie różnią się od stonowanego stroju i opanowania cechującego Angusta. To, co początkowo wydaje się przypadkowym spotkaniem z dziewczyną domagającą się uwagi, z czasem przeradza się w coś bardziej złowrogiego.

Czytelnicy, którzy czytali powieść „Kosmetyka wroga” opublikowaną w Polsce przez Wydawnictwo Muza, z pewnością dostrzegą zasadniczą zmianę: w książce do głównego bohatera na lotnisku podchodził mężczyzna, a nie kobieta. Dlatego też dystrybutor reklamuje film jako „inspirowany powieścią”. Czy w fabule wprowadzono więcej modyfikacji? O tym przekonamy się, gdy produkcja wejdzie już na ekrany.

Reżyserem „Wroga doskonałego” jest Kike Maíllo, uhonorowany za film „Eva” Nagrodą Specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowych w Wenecji oraz trzema nagrodami Goya. „W czasach, gdy stale wystawiamy się na pokaz, chciałem we 'Wrogu doskonałym’ opowiedzieć o potworach, które trzymamy w szafie. O grzechach, które staramy się ukryć przed innymi i samymi sobą. O tych przewinach, które zamiatamy pod dywan w nadziei, że nikt nigdy nie będzie w stanie ich odkryć” – mówi Maíllo.

Producenci informują, że Maíllo stworzył pełen zwrotów akcji, intensywny, kinowy film. W głównej roli w tej produkcji występuje Tomasz Kot, który za sprawą „Zimnej wojny” Pawlikowskiego zwrócił uwagę międzynarodowych filmowców. Na ekranie zobaczymy także Athenę Strates, znaną z serialu „Geniusz” opowiadającego o życiu Pabla Picassa, oraz Dominique’a Piniona („Delicatessen”, „Prawdziwa historia”) i Martę Nieto („Matka”).

„Wróg doskonały” będzie miał światową prapremierę już 16 października podczas Katalońskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sitges. Premiera w polskich kinach zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun tej produkcji:

Polski plakat promujący film „Wróg doskonały”:

[am]
fot. Pulsar Content

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film