Tom Hiddleston zagra główną rolę w ekranizacji „Białej ciemności” Davida Granna

14 kwietnia 2022

Platforma Apple TV zamówiła miniserial na podstawie książki „Biała ciemność” Davida Granna. Jak poinformowano, w głównego bohatera reportażu, podróżnika Henry’ego Worsleya, wcieli się aktor Tom Hiddleston.

„Biała ciemność” opowiada o Henrym Worsleyu, oddanym mężu i ojcu, byłym żołnierzu i człowieku o wielkiej obsesji na punkcie przygód, który postanawia pójść śladem swego dalszego krewnego – kapitana statku podczas ekspedycji Ernesta Shackletona – i przejść pieszo Antarktydę. Wpierw dokonuje tego w skromnym, trzyosobowym zespole, by w końcu podjąć największe wyzwanie – samotną wędrówkę. W formie książki reportaż ukazał się w Polsce nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego Apple TV, scenarzystką, producentką wykonawczą i współtwórczynią miniserialu będzie Soo Hugh, która wcześniej stworzyła m.in. serial „Pachinko” i napisała dwa odcinki ekranizacji „Terroru” Dana Simmonsa. Drugim współtwórcą i producentem wykonawczym ma być Mark Heyman, scenarzysta „Czarnego łabędzia”. W ekipie producentów wykonawczych znaleźli się również grający główną rolę aktor Tom Hiddleston, Theresa Kang-Lowe („Pachinko”) i Caroline Garity.

„Biała ciemność” to już kolejna książka Davida Granna, która doczeka się ekranizacji. Wcześniej sfilmowano już „Zaginione miasto Z”, natomiast w maju nakręcone zostaną ostatnie, dodatkowe sceny do ekranizacji reportażu „Czas krwawego księżyca” w reżyserii Martina Scorsesego. Premiera tej produkcji zapowiedziana jest na listopad 2022 roku.

[am]
fot. Apple TV


Tematy: , , , , ,

Kategoria: film