„To wiem na pewno” – premiera miniserialu HBO na podstawie powieści Wally’ego Lamba już 28 kwietnia. Wcześniej do księgarń trafi wznowienie książki

11 marca 2020


Stacja HBO zrealizowała serial „To wiem na pewno” na podstawie wielokrotnie nagradzanej powieści Wally’ego Lamba o tym samym tytule. Jest to historia o życiu dwóch braci bliźniaków, w rolę których wciela się Mark Ruffalo. Premiera ekranizacji zaplanowana została w HBO i HBO GO na 28 kwietnia. Dwa tygodnie wcześnie, dokładnie 15 kwietnia, do sprzedaży trafi wznowienie książki w filmowej okładce.

„To wiem na pewno” jest rodzinną sagą przedstawiającą dwie równoległe historie życia braci bliźniaków naznaczone zdradą, poświęceniem i wybaczeniem. Losy Dominicka i Thomasa śledzimy na różnych etapach ich życia. Poznajemy ich w czasach dla nich współczesnych, na początku lat 90. XX wieku, kiedy obaj bracia osiągają wiek średni, ale wracamy też do przeszłości w scenach pokazujących młodość i dzieciństwo.

Thomasa, poważnie chorego na schizofrenię, zamknięto w Zakładzie Psychiatrycznym o niezwykle surowym rygorze. Jego bliźniaczy brat, Dominick, czyni usilne starania o wypisanie Thomasa ze szpitala. Dramat Dominicka jest tym większy, że doświadcza również niepowodzeń w życiu osobistym… Chcąc zrozumieć przyczyny tego stanu rzeczy, sięga w odległą przeszłość.

Reżyserem i scenarzystą serialu „To wiem na pewno” jest Derek Cianfrance („Blue Valentine”, „Drugie oblicze”). W głównej roli w ekranizacji zobaczymy Marka Ruffalo, który pełnił także obowiązki producenta wykonawczego. Przed aktorem zadanie było niełatwe, ponieważ na ekranie wciela się w dwóch braci bliźniaków o różnych temperamentach i odmiennym wyglądzie.

„Jeden z nich jest schizofrenikiem. Przestaliśmy kręcić na sześć tygodni, więc mogłem przybrać 14 kilogramów i całkowicie zmienić mój wygląd i charakter, aby wcielić się w schizofrenicznego brata. Derek Cianfrance robi w tym temacie naprawdę odważne rzeczy” – powiedział aktor. Mark Ruffalo twierdzi, że realizacja zdjęć była czasami niezwykle trudna, ponieważ reżyser znany jest z tego, że kręci bardzo długie ujęcia. „Mój pierwszy dzień pracy na planie to 23-stronicowa scena. Cały dzień spędziliśmy, kręcąc ją od początku do końca. (…) To była 25-minutowa scena i nasz pierwszy dzień zdjęciowy” – dodał.

W pozostałych rolach w serialu występują: Melissa Leo jako Ma (matka Dominicka i Thomasa), Emmy Rosie O’Donnell jako pracowniczka socjalna Lisa Sheffer, Archie Panjabi jako dr Patel (psycholog Thomasa), Imogen Poots jako Joy Hanks (dziewczyna Dominicka), John Procaccino jako Ray Birdsey (ojczym Dominicka i Thomasa), Rob Huebel jako Leo (najbliższy przyjaciel Dominicka), Philip Ettinger w podwójnej roli jako młodzi bracia bliźniacy Dominick i Thomas, Aisling Franciosi jako młoda Dessa Constantine, Michael Greyeyes jako Ralph Drinkwater (kolega z klasy z dawnych lat Dominicka i Thomasa, którego losy po latach znowu krzyżują się Dominickiem), Guillermo Diaz jako sierżant Mercado, Marcello Fonte jako Domenico Onofrio Tempesta (cioteczny dziadek Dominicka i Thomasa z Sycylii), Bruce Greenwood jako dr Hume (przewodniczący rady Hatch Forensic Institute), Brian Goodman jako starszy policjant Al, Juliette Lewis jako Nedra Frank (zaabsorbowana sobą studentka zatrudniona przez Dominicka) oraz Kathryn Hahn jako Dessa Constantine (była żona Dominicka).

Premiera serialu „To wiem na pewno” odbędzie się w HBO i HBO GO 28 kwietnia. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO od rana, premiera na antenie HBO zaplanowana została na godzinę 03:00, a powtórka tego samego dnia o godzinę 20:10. Kolejne odcinki swoje premiery będą miały co tydzień, we wtorki. Miniserial składa się z 6 odcinków. 15 kwietnia nakładem wydawnictwa Świat Książki do sprzedaży trafi wznowienie powieści Wally’ego Lamba, która posłużyła za materiał do scenariusza.

AKTUALIZACJA, 01.04.2020:
Premiera serialu została przesunięta na 11 maja (poniedziałek).

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun ekranizacji „To wiem na pewno”:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film