„To” Stephena Kinga doczeka się ponownej adaptacji

11 czerwca 2012


Jedna z najlepszych powieści Stephena Kinga, „To”, doczeka się ponownej filmowej adaptacji. Po znanym mini-serialu telewizyjnym z 1990 roku, studio Warner Bros. przygotowuje się do realizacji kinowej wersji klasycznej powieści.

Derry to małe miasto w stanie Maine, w którym dochodzi do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zalęgło się To. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią To dostrzec. I dlatego właśnie one stają do walki z potworem. Mija dwadzieścia kilka lat i To powraca. Dzieci są już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by skutecznie stawić mu czoła.

Chociaż książka doczekała się już kultowego mini-serialu telewizyjnego z pamiętnym Timem Curry w roli Pennywise’a, studio Warner Bros. ogłosiło przystąpienie do realizacji kolejnej adaptacji, tym razem w formie dwóch filmów kinowych. Nie podano żadnych oficjalnych informacji, jak dokładnie książka zostanie podzielona, ale można przypuszczać, że pierwszy film skoncentruje się na wydarzeniach z młodości głównych bohaterów, kiedy tworzyli oni „Klub Frajerów”, drugi zaś będzie rozgrywał się po 27 latach, kiedy jako dorośli zostali oni zmuszeni do zmierzenia się z przerażającym mieszkańcem kanałów jeszcze raz.

Reżyserem nowego „To” będzie Cary Fukunaga, znany z realizacji zeszłorocznej adaptacji „Jane Eyre”. Będzie on także współtwórcą scenariusza wraz z Chasem Palmerem (odpowiadającym za skrypt do przygotowywanej ekranizacji „Diuny”).

Tematy: , , ,

Kategoria: film