Telewizyjna „Mgła” nie będzie wierną adaptacją noweli Stephena Kinga? Pierwsze zdjęcia z serialu

16 stycznia 2017


Prace na planie serialu „Mgła”, inspirowanego nowelą Stephena Kinga, powoli dobiegają końca. Podczas piątkowej konferencji z producentem oraz aktorami wcielającymi się w główne role ujawniono więcej informacji na temat tego telewizyjnego projektu.

Christian Torpe, producent widowiska, powiedział, że serial nie będzie wierną adaptacją noweli. Można go raczej scharakteryzować jako „dziwnego, pokręconego kuzyna materiału źródłowego”. Twórcy serialu podeszli do dzieła Kinga w podobny sposób, jak producenci telewizyjnego „Fargo” do filmu braci Coen. „Sympatycy ekranizacji pana Darabonta, jak i tekstu pana Kinga będą mogli zauważyć pewne wspólne elementy. Jeśli na serial spojrzy się w perspektywie makro, wtedy widoczne będą liczne analogie” ? dodał Torpe.

Co ważne, w serialu będziemy mogli zobaczyć nie tylko bohaterów uwięzionych w supermarkecie, lecz kilka grup mieszkańców miasteczka, które zostało spowite tajemniczą mgłą. Torpe dodał również parę słów na temat tego, jaki finał przewidział dla serialu: „Uwielbiam zakończenie stworzone przez pana Darabonta. Myślę, że to był przebłysk geniuszu. Poruszamy się po tym terytorium, ale oczywiście znamy również zakończenie pana Kinga. Wiemy zresztą, że pan King woli zakończenie Darabonta. My chcemy natomiast przedstawić własny, oryginalny i zaskakujący koniec tej historii”.

W serialu realizowanym na zlecenie stacji Spike TV wystąpią między innymi: Alyssa Sutherland, Morgan Spector, Okezie Morro, Isiah Whitlock Jr., Bill Carr oraz Frances Conroy. Całość będzie liczyć 10 odcinków. Premiera serialowej „Mgły” zapowiedziana została na 22 czerwca.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć pierwsze oficjalne kadry z serialu „Mgła”.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film