Tak wyglądałaby ekranizacja „Władcy Pierścieni” Tolkiena, gdyby nakręcił ją Wes Anderson

11 maja 2023

Ekipa Curious Refuge, specjalizująca się w wykorzystywaniu sztucznej inteligencji w realizacji materiałów wideo, wypuściła krótki zwiastun, który pokazuje, jak mogłaby wyglądać ekranizacja „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, gdyby za reżyserię odpowiadał nie Peter Jackson, lecz Wes Anderson.

Styl szwedzkiego reżysera Wesa Andersona, charakteryzujący się kolorystyką i symetrią kadrów, zaskarbił mu nie tylko rzeszę wielbicieli na całym świecie, ale również zainspirował wielu twórców internetowych do pokazywania, jak wyglądałyby popularne hollywoodzkie produkcje, gdyby ich realizacją zajął się właśnie autor „Kochanków z Księżyca” i „Grand Budapest Hotel”.

Kiedyś, aby stworzyć podobny filmik, należało zmontować wybrane sceny z oryginału filmowego wraz z kadrami pochodzącymi z dzieł Andersona, przepuścić przez odpowiednie filtry, a nierzadko też skorzystać z pomocy efektów komputerowych. W ten sposób powstał chociażby zwiastun „Lśnienia” w stylistyce Wesa Andersona. Dziś, przy rozwoju sztucznej inteligencji, można posunąć się dalej i wykreować zupełnie nowe sceny.

Ekipa Curious Refuge stworzyła najpierw w ten sposób fikcyjny zwiastun „Gwiezdnych wojen” w reżyserii Wesa Andersona, a teraz zaproponowała podobny materiał oparty na „Władcy Pierścieni: Drużynie pierścienia”, która w tym przypadku nazywa się „Cudaczną drużyną”. Ich praca polegała na sformułowaniu odpowiednich monitów dla programu czerpiącego z ogromnej biblioteki danych. Wygenerowany materiał poddany został następnie obróbce komputerowej, żeby dopracować szczegóły.

Wes Anderson często zatrudnia w swych filmach tych samych aktorów. Zobaczymy ich również w zwiastunie „Władcy Pierścieni”. Curious Refuge obsadzili Timothée Chalameta w roli Froda, Billa Murraya jako Gandalfa a Tildę Swinton jako Galadrielę. Z kolei Edward Norton gra Aragorna, Adrien Brody wciela się w Legolasa, a Jeff Goldblum w Elronda. Intrygująco dobrano również dwie bardzo charakterystyczne postacie: w roli Golluma możemy zobaczyć Willema Dafoe, a za hełmem Saurona kryje się Owen Wilson z jego charakterystycznym „łał”.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Władcy Pierścieni”:

Niedawno inny twórca internetowy zaprezentował również „Harry’ego Pottera” w stylistyce nawiązującej do Wesa Andersona:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film