banner ad

Suzanne Collins zachwala filmową adaptację ?Igrzysk śmierci?

1 marca 2012


Suzanne Collins, autorka bestsellerowej powieści „Igrzyska śmierci”, zachwala mającą wejść w tym miesiącu na ekrany kin filmową adaptację książki.

Na profilu filmu na Facebooku Collins zamieściła dzisiaj oświadcznie, w którym stwierdziła, że właśnie obejrzała ekranizację i jest z niej zadowolona. „Mam wrażenie, że książka i film to indywidualne utwory, które uzupełniają się wzajemnie” ? napisała. „Reżyser Gary Ross stworzył adaptację, która jest wierna zarówno w narracji jak i w tematyce.”

Collins wychwalała także aktorów grających w filmie, szczególnie odtwórczynię głównej roli Jennifer Lawrence.

Wprawdzie część miłośników książkowej trylogii jest dość sceptyczna co do huraoptymistycznej notki autorki ? ich uwagę zwróciła pewnego rodzaju sprzeczność pomiędzy „wierną adaptacją” a filmem i książką, które „uzupełniają się wzajemnie” ? nie zmienia to jednak faktu, że zapowiedziana na 23 marca premiera filmu rozbudza jeszcze większe oczekiwania.

„Igrzyska śmierci” to ekranizacja pierwszej części trylogii powieściowej Suzanne Collins o tym samym tytule. Akcja rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości, kiedy to Stany Zjednoczone znikły z mapy Ameryki Północnej i na ich miejscu powstało państwo Panem. Każdego roku na ruinach kontynentu rozgrywa się bratobójcza walka. Naród Panem wysyła chłopca i dziewczynę z każdego z dwunastu dystryktów, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci. Bohaterem Igrzysk zostaje ostatnia osoba, która utrzyma się przy życiu. W przeciwieństwie do przeszkolonych zawodników, Katniss zdana jest wyłącznie na własne instynkty oraz przewodnictwo byłego mistrza. Jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych…

W filmie obok grającej główną rolę Jennifer Lawrence zobaczymy także m.in. Woody?ego Harrelsona, Donalda Sutherlanda i Lenny?ego Kravitza.

Trylogia Suzanne Collins („Igrzyska śmierci”, „W pierścieniu ognia”, „Kosogłos”) ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć polski zwiastun filmu

Tematy: , , , ,

Kategoria: film