„Strasznie głośno, niesamowicie blisko” – premiera w grudniu

5 października 2011


Kolejna po „Wszystko jest iluminacją” adaptacja powieści Jonathana Safrana Foera pojawi się na ekranach kin dopiero w grudniu, ale już teraz wymieniana jest jako jeden z kandydatów do walki o Oscara.

Głównym bohaterem „Extremely Loud and Incredibly Close” (w Polsce książka ukazała się pod tytułem „Strasznie głośno, niesamowicie blisko”) jest dziewięcioletni Oskar, amator-wynalazca, projektant biżuterii, astrofizyk, pacyfista grający na tamburynie. Chłopiec przemierza ulice Nowego Jorku w poszukiwaniu zamka pasującego do tajemniczego klucza znalezionego w rzeczach ojca, który zmarł podczas ataku na World Trade Center. Podczas swojej wędrówki poznaje wielu ekscentrycznych nowojorczyków, zaprzyjaźnia się m.in. ze stuletnim korespondentem wojennym oraz kobietą przewodnikiem, która nigdy nie opuszcza Empire State Building.

W obsadzie filmu zobaczymy Toma Hanksa, Sandrę Bullock, Johna Goodmana, Jamesa Gandolfini i Maxa Von Sydowa. Obraz wyreżyserował Stephen Daldry („Billy Elliot”, „Godziny”), a scenariusz napisał Eric Roth („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”). Amerykańska premiera filmu odbędzie się 25 grudnia 2011, data pojawienia się filmu na polskich ekranach nie jest jeszcze znana.

„Strasznie głośno, niesamowicie blisko” to kolejna po „Wszystko jest iluminacją” adaptacja prozy młodego, amerykańskiego pisarza.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film