„Stewardesa” – nowy serial HBO Max na podstawie powieści Chrisa Bohjaliana zapowiedziany na 26 listopada

22 października 2020

26 listopada w HBO GO pojawi się serial „Stewardesa” nakręcony na podstawie powieści Chrisa Bohjaliana o tym samym tytule. To pełen czarnego humoru thriller z Kaley Cuoco w roli głównej.

„Stewardesa” opowiada o tym, jak całe życie może się wywrócić do góry nogami w ciągu raptem jednej nocy. Produkcja przedstawia historię pewnej stewardesy, która doskonale zna poranki spędzone na gigantycznym kacu. To, że od czasu do czasu urwie jej się film, nie jest już żadną nowością. Gdy pewnego ranka budzi się w pokoju hotelowym, z przerażeniem odkrywa, że nieznany mężczyzna, z którym spędziła noc, leży obok niej martwy.

Cassie boi się zeznawać, musiałaby przypomnieć sobie, co zdarzyło się w ostatnich godzinach, a nie ma o tym bladego pojęcia. Zaczyna więc kłamać. Czy to ona zabiła? A jeśli nie, to kto? Stewardesą zaczyna interesować się FBI, ale wtedy jest już za późno, by wyznać prawdę.

Chris Bohjalian oraz aktorka i producentka wykonawcza Kaley Cuoco na planie serialu.

Serial powstał na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Chrisa Bohjaliana. Książka ukazała się w Polsce pod koniec lutego nakładem Wydawnictwa Sonia Draga. „Jednym z moich ulubionych filmów jest 'Północ, północny zachód’ Hitchcocka, w którym głównym bohaterem jest funkcjonalny alkoholik Roger Thornhill. Dużo myślałem o tej postaci, kiedy tworzyłem Cassie Bowden, która pomiędzy utratami przytomności jest zdolna praktycznie do wszystkiego, czego się obawia. Właśnie o to mi chodziło” – mówi autor.

W głównej roli w produkcji zagrała Kaley Cuoco („Teoria wielkiego podrywu”). Obok niej występują: Michiel Huisman („Gra o tron”), Rosie Perez („Bez lęku”), Zosia Mamet („Dziewczyny”), Michelle Gomez („Chilling Adventures of Sabrina”), T.R. Knight („Chirurdzy”), Colin Woodell („Niepoczytalna”), Merle Dandridge („Nocna zmiana”), Griffin Matthews („Trawka”) oraz Nolan Gerard Funk („Odpowiednik”).

Premiera serialu zaplanowana została w HBO GO na 26 listopada. Tego dnia pierwsze trzy odcinki produkcji dodane zostaną do serwisu. Premiera kolejnych odcinków odbywać się będzie co tydzień, w czwartki, po dwa epizody. Serial liczy 8 odcinków.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Stewardesy”:

Okładka polskiego wydania powieści „Stewardesa” Chrisa Bohjaliana:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film