Steven Spielberg nie rezygnuje z kontynuowania „Przygód Tintina”. Peter Jackson ma wkrótce rozpocząć prace nad scenariuszem

23 marca 2018


Jeśli porzuciliście nadzieje, że kiedykolwiek powstanie filmowa kontynuacja „Przygód Tintina”, to najświeższe wieści od Stevena Spielberga z pewnością przypadną wam do gustu. Podczas wywiadów promujących ekranizację „Ready Player One” reżyser zapowiedział, że drugi film na podstawie kultowego komiksu Hergé’a powstanie. Co więcej, prace nad nim mogą ruszyć już niebawem.

„Drugą część ma zrobić Peter Jackson. Normalnie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, wkrótce zacznie pracować nad scenariuszem” – powiedział Spielberg w rozmowie z dziennikarzem magazynu „Premiere”. Reżyser podkreśla jednak, że w oczekiwaniu na film trzeba uzbroić się w dużą dozę cierpliwości. „Ponieważ prace animacyjne nad filmem zajmują dwa lata, nie spodziewajcie się, że zobaczycie go wcześniej niż za jakieś trzy lata. Ale Peter będzie się tego trzymał. Tintin nie jest martwy!”

Filmowa wersja „Przygód Tintina” to wspólne dziecko Stevena Spielberga i Petera Jacksona. Twórca „E.T.” posiadał prawa do ekranizacji przez trzydzieści lat, nie mogąc zdecydować się, w jaki sposób zekranizować kultowy komiks belgijskiego rysownika. W 2004 roku chciał nakręcić film aktorski – wykonawcy ról mieli być ucharakteryzowani na postacie z komiksu, a jedynie pies Miluś wygenerowany cyfrowo. Spielberg chciał, żeby animacją komputerową zajęła się ekipa Petera Jacksona. To właśnie reżyser „Władcy Pierścieni” wpadł na pomysł realizacji całego filmu cyfrowo. Został też producentem obrazu, który trafił na ekrany kin jesienią 2011 roku.

Drugi film o przygodach Tintina ma być oparty na dwóch najbardziej mistycznych albumach serii. Chodzi o „Siedem kryształowych kul” i „Świątynię Słońca”. Obydwa tytuły, podobnie jak pozostałe tomy serii, opublikowało w Polsce wydawnictwo Egmont.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film