Stacja Starz zapowiada na 2019 rok serial na podstawie powieści Tany French

8 grudnia 2018


Seria thrillerów Tany French, której bohaterami są śledczy wydziału zabójstw dublińskiej policji, doczeka się ekranizacji w formie serialu. Stacja Starz zapowiada premierę produkcji na 2019 rok. Poznaliśmy już nawet aktorów, którzy otrzymali główne role (na zdjęciu powyżej).

Pierwszy sezon serialu ma składać się z ośmiu odcinków, a jego fabuła zostanie oparta na pierwszych dwóch tytułach z serii, czyli thrillerach „Zdążyć przed zmrokiem” i „Lustrzane odbicie”. Detektyw Rob Reilly (w książce miał na nazwisko Ryan) wraz ze swoją zawodową partnerką Cassie Maddox będą prowadzić śledztwo w sprawie zamordowania młodej dziewczyny, której zwłoki odnaleziono na terenie wykopalisk archeologicznych. W trakcie dochodzenia okaże się, że zbrodnia może mieć związek z inną sprawą sprzed lat, co spowoduje, że Rob stanie przez koniecznością zmierzenia się z własnymi traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa. Tymczasem Cassie również będzie musiała skonfrontować się z przeszłością, gdy dowie się o śmierci kobiety, która do złudzenia ją przypomina, a na dodatek nosiła to samo imię i nazwisko, co Cassie, gdy pod przykrywką inwigilowała siatki handlarzy narkotyków.

W zapowiadanym serialu w Roba wcieli się Killian Scott („Cormoran Strike”), a jego partnerkę, Cassie, zagra Sarah Greene („Dom grozy”). W obsadzie zobaczymy też Conletha Hilla (fani „Gry o tron” znają go jako Lorda Varysa), Tom Vaughan-Lawlor („Avengers: Wojna bez granic”), Moe Dunford i Leah McNamara (oboje z „Wikingów”), Ian Kenny („Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”), Eugene O’Hare (serial „Upadek”), Jonny Holden („Women on the Verge”) i Peter McDonald („Upadek królestwa”). Głównym reżyserem będzie Saul Dibb, wspierany przez Johna Hayesa i Rebekę Gatward. Twórczynią serialu i autorką scenariusza na podstawie książek jest Sarah Phelps (odpowiedzialna m.in. za „The ABC Murders” z Johnem Malkovichem, „I nie było już nikogo” oraz „Trafny wybór”).

Tana French to amerykańska pisarka mieszkająca od ponad dwóch dekad w Irlandii. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią „Zdążyć przed zmrokiem”, która przyniosła jej wiele nagród literackich, w tym Edgara. Książka stanowi początek serii „Dublin Murder Squad”. W odróżnieniu od większości kryminałów i thrillerów French w swym cyklu nie skupia się na losach konkretnego detektywa. Bohaterami i narratorami powieści są różni śledczy, którzy we wcześniejszych tomach pojawiali się w rolach drugoplanowych. W Polsce seria ukazuje się nakładem wydawnictwa Albatros.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film