Serial „Typ: Zabójca” na podstawie powieści Jane Casey. Premiera w HBO Max

26 lutego 2024

Co by było, gdyby twój prześladowca był jedyną osobą, która może uratować ci życie? W takiej sytuacji znajduje się Ingrid Lewis, bohaterka nowego serialu „Typ: Zabójca”, opartego na niewydanej do tej pory w Polsce powieści „The Killing Kind” autorstwa irlandzkiej pisarki Jane Casey. Wszystkie odcinki można już oglądać w HBO Max.

Serial „Typ: Zabójca” skupia się na relacji między wpływową prawniczką Ingrid Lewis a jej klientem Johnem Websterem, odnoszącym sukcesy biznesmenem. Twórcy pokazują, jak ich związek rozwija się na przestrzeni czasu, sięga przeszłości i odżywa w teraźniejszości. Jak to wszystko się zaczęło?

Ingrid reprezentowała Webstera w sądzie, gdy został oskarżony o prześladowanie swojej byłej dziewczyny i wygrała proces. Sprawy skomplikowały się, kiedy prawniczka i jej klient potajemnie uwikłali się w relację. Gdy Ingrid chciała ją zakończyć wbrew woli Webstera, jej świat nieodwracalnie się zmienił.

Współcześnie, kiedy Ingrid w końcu staje na nogi, dochodzi do tragedii. Koleżanka i mentorka Ingrid, Belinda, zostaje potrącona na ruchliwej londyńskiej ulicy. Wbrew przekonaniom policji Ingrid podejrzewa, że nie był to wypadek. Osamotniona i zagubiona bohaterka nie ma pojęcia, do kogo może się zwrócić.

To nie koniec komplikacji. W życiu Ingrid ponownie pojawia się Webster. Mężczyzna twierdzi, że ktoś chce ją zabić i tylko on może ją ochronić. Ale czy Ingrid może mu zaufać? W miarę jak rośnie liczba ofiar, kobieta stara się odkryć kto jest zabójcą i ocalić swoje życie.

„Zawsze staram się opowiadać historie, w których w centrum uwagi znajdują się fascynujące i złożone postaci kobiece. Kiedy przeczytałam 'The Killing Kind’, wydawało mi się, że ta książka pasuje do tego idealnie. Powieść Jane Casey to porywający, pełen zwrotów akcji thriller, a całość opowiedziana jest oczami Ingrid – wszechstronnej, inteligentnej kobiety, która zastanawia się, co oznacza sukces na jej własnych warunkach” – mówi współscenarzystka i reżyserka serialu, Zara Hayes.

„Typ: Zabójca” składa się z sześciu odcinków. W głównych rolach wystąpili Emma Appleton (jako Ingrid Lewis) i Colin Morgan (John Webster). W obsadzie znaleźli się również: Elliot Barnes-Worrell, Kerr Loga, Sara Powell, Olivia D’Lima, Nicholas Rowe, Sophie Stanton i inni.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu:

[md]

Tematy: , ,

Kategoria: film