Serial opowiadający o życiu Karen Blixen od 18 września na Viaplay. Zobacz zwiastun

2 września 2022

18 września platforma Viaplay zaprezentuje najnowszy serial „Marzycielka – stając się Karen Blixen” opowiadający o życiu i twórczości duńskiej pisarki, która osiągnęła międzynarodową sławę dzięki książce „Pożegnanie z Afryką”. W sieci udostępniono zwiastun tej produkcji.

„Marzycielka – stając się Karen Blixen” to opowieść o kobiecie, która mimo wielu niepowodzeń wciąż potrafiła uwierzyć we własne możliwości. Historia pisarki ma pokazywać, że nigdy nie jest za późno, na wielkie marzenia i dążenie do ich spełnienia. Jednak każdy wybór wiąże się z określonymi konsekwencjami, o czym przekonała się również Karen Blixen.

Serial ma być portretem kobiety lat 30. XX wieku, która po długim pobycie we Wschodniej Afryce wraca do rodzinnej Danii. Sięga samego dna – jest zrujnowana, chora, odizolowana i zniechęcona, a wszystkie jej marzenia legły w gruzach. Jedyne, co pozostało Karen, to mieszczańska rodzina, do której wraca z wyraźną niechęcią, zamieszkując w swoim rodzinnym domu Rungstedlund w Danii.

Widzowie będą mogli śledzić kolejne kroki pisarki, która stara się odbić od dna i spełnić swoje największe marzenie o zaistnieniu w świecie literatury jako pełnokrwista artystka, którą od zawsze była. To również droga ku wolności finansowej, wielki konflikt rodzinny i ogromna rozpacz po stracie ukochanego. Serial zawiera również retrospekcje z poszczególnych momentów życia Karen Blixen w Afryce Wschodniej i przebłyski jej wewnętrznych refleksji zamieszczonych w opowiadaniu „Marzyciele” (ukazało się w Polsce w tomie „Siedem niesamowitych opowieści”).

Produkcja została stworzona przez Dunję Gry Jensen i wyreżyserowany przez Jeanette Nordahl. W rolę główną wcieliła się Connie Nielsen („Bracia”, „Gladiator”, „Adwokat diabła”). W produkcji wystąpili również: Lars Mikkelsen („Jeźdźcy burzy”), Hanne Uldal, Joachim Fjelstrup, Lena Maria Christensen, Solbjørg Højfeldt, Lochlann Ó Mearáin i Johannes Kuhnke. Scenariusz powstał na podstawie życia Karen Blixen, korzystano również z jej listów i fragmentów opowiadania „Marzyciele”.

„Marzycielka – stając się Karen Blixen” to serial platformy Viaplay współtworzony razem z duńską wytwórnią filmową Zentropa. Realizacja cieszyła się dużym uznaniem na Międzynarodowym Festiwalu Seriali w Cannes, gdzie została zaprezentowana w kwietniu bieżącego roku jako pierwszy duński serial w historii.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu „Marzycielka – stając się Karen Blixen”:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film