Serial na podstawie „Zakłamanego życia dorosłych” Eleny Ferrante od 4 stycznia na platformie Netflix. Zobacz zwiastun

20 grudnia 2022

4 stycznia na platformie Netflix udostępniony zostanie 6-odcinkowy serial „Zakłamane życie dorosłych” na podstawie powieści Eleny Ferrante o tym samym tytule. W sieci znalazł się właśnie polski zwiastun tej produkcji.

„Gdy jesteś mała, wszystko wydaje się duże. Gdy jesteś duża, wszystko wydaje się niczym” – to cytat, który doskonale podsumowuje historię Giovanny, jej wyboistą drogę od dojrzewania, gdy każdy problem wydaje się nie do rozwiązania, do dorosłości. Po drodze Giovanna odkrywa rodzinne kłamstwa i różne oblicza Neapolu.

„W swych powieściach Ferrante wykreowała świat Neapolu wraz z jego silnymi kontrastami. To niezwykle interesujący świat, a ponadto wypełniony silnymi postaciami kobiecymi. Kontrowersyjnymi postaciami, które przedstawiane są nie tylko w pozytywnych aspektach, ale poznajemy także ich wady i mankamenty” – mówi Eleonora Andreatta, która opiekowała się realizacją „Genialnej przyjaciółki” dla RAI i HBO, a obecnie jest wicedyrektorką ds. lokalnych seriali oryginalnych we włoskim Netfliksie.

Akcja „Zakłamanego życia dorosłych” osadzona została w latach 90. XX wieku. Ferrante skupia się na konkretnym momencie w życiu swych bohaterek. „’Genialna przyjaciółka’ rozgrywała się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. To była historia, która poprzez przyjaźń dwóch dziewczyn pokazywała również społeczną ewolucję kraju. Moim zdaniem 'Zakłamane życie…’ to raczej opowieść o specyficznym i niezwykłym rytuale przejścia i buncie. O przechodzeniu z dzieciństwa w dojrzewanie i dorosłość. To czas, w którym wszystkie twoje ideały są poddawane próbie. Tracisz poczucie złudzenia, że twoi rodzice są doskonali, że twoja rodzina może cię ochronić przed wszelkim niebezpieczeństwem, że złota klatka, w której cię zamknięto, jest całym światem. Chcesz odkrywać nowe granice, nowe miejsca, a także doznajesz zranień” – wyjaśnia Andreatta.

Reżyserem serialu jest Edoardo De Angelis. W rolach głównych w „Zakłamanym życiu dorosłych” występują Giordana Marengo, Alessandro Preziosi, Pina Turco i Valeria Golino.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun ekranizacji, której premiera zapowiedziana jest na 4 stycznia 2023 roku:

Plakat promujący serial „Zakłamane życie dorosłych”:

Filmowe wydanie książki trafi do sprzedaży 18 stycznia 2023 roku nakładem wydawnictwa Sonia Draga:

[am]


Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film