Serial fantasy „Cień i kość” na podstawie powieści Leigh Bardugo zapowiedziany na 23 kwietnia. Zobacz zdjęcia

29 stycznia 2021

Netflix nie próżnuje, intensywnie wykorzystując czas pandemii na proponowanie widzom kolejnych produkcji, wśród których znajdziemy też wiele ekranizacji. Właśnie ogłoszono datę premiery serialu fantasy „Cień i kość” zrealizowanego na podstawie cyklu powieści Leigh Bardugo, który osadzony jest w świecie Griszy. W internecie udostępniono pierwsze zdjęcia i plakaty zapowiadające adaptację.

„Cień i kość” przenosi nas do rozdartego wojną świata, w którym osierocona żołnierka Alina Starkov wyzwala w sobie uśpioną dotąd magiczną moc, która może być kluczem do wyzwolenia jej kraju. W obliczu zbliżającego się zagrożenia ze strony Fałdy Cienia, Alina zostaje oderwana od wszystkiego, co znała, aby szkolić się w elitarnej armii magicznych żołnierzy, znanych jako Grisza. Z czasem przekonuje się, że sojusznicy i wrogowie mogą być jednym i tym samym, i że nic w tym ociekającym przepychem świecie nie jest tym, czym się z początku wydaje. Bohaterka musi zmierzyć się z niebezpiecznymi siłami, w tym z grupą charyzmatycznych przestępców, a do przetrwania potrzeba czegoś więcej niż magii.

„Fabuła serialu 'Cień i kość’ rozgrywa się w zupełnie nowym świecie fantasy. Sceneria imperialnej Rosji, a nie średniowiecznej Anglii, karabiny zamiast mieczy. To opowieść o ludziach, którym kiedyś powiedziano, jak bardzo ich życie nie ma znaczenia, a oni udowadniają, że jest wprost przeciwnie. Niesamowitym przeżyciem było dla mnie obserwowanie, jak cała historia nabiera kształtu na tak ogromną skalę, przedstawiając przebieg zaciekłych bitew i wszechobecnej magii, ale także relacji pomiędzy głównymi bohaterami. Te zdjęcia to tylko mała zapowiedź tego, co czeka nas już wkrótce – poznamy autorkę map obdarzoną niezwykłym darem, ludzi, którzy chcą ją wykorzystać, tropiciela, który zrobi wszystko, by ją chronić, oraz grupę opryszków i złodziei, którzy sprawią wszystkim bardzo duże kłopoty” – mówi pisarka Leigh Bardugo.

Serial, który kręcono na Węgrzech, będzie składał się z ośmiu godzinnych odcinków. Scenariusz oparto na postaciach i motywach fabularnych z dwóch powieści Leigh Bardugo – „Cieniu i kości” oraz „Szóstki wron”. W głównych rolach występują: Jessie Mei Li, Archie Renaux, Freddy Carter, Amita Suman, Kit Young i Ben Barnes.

„Te zdjęcia dają spojrzenie na rozległy, wielowarstwowy świat, który Leigh stworzyła w swoich książkach. Pracowaliśmy bez wytchnienia, aby oddać charakter baśniowych krain, takich jak Ketterdam i Ravka, z wymyślonymi językami, mundurami i własną walutą. Musieliśmy także dokonać wielu artystycznych wyborów, od scenografii po kostiumy. Czytając powieści, zanurzasz się w świecie Griszy i mamy nadzieję, że zarówno nowi, jak i obecni fani będą mieli podobne wrażenia, oglądając serial. 'Cień i kość’ ma rzeszę wiernych fanów i nie możemy się już doczekać, aż widzowie również odkryją magię tej opowieści” – mówi shorunner serialu, Eric Heisserer.

Plakaty promujące serial „Cień i kość” Netflixa:

Okładki polskich wydań powieści „Cień i kość” oraz „Szóstka wron”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Mag:

[am]
fot. i źródło: Netflix

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film