Saverio Costanzo reżyserem serialu na podstawie cyklu neapolitańskiego Eleny Ferrante

9 marca 2017


Włoski reżyser Saverio Costanzo, który ma już w dorobku ekranizację powieści „Samotność liczb pierwszych”, podpisał umowę na realizację serialu telewizyjnego na podstawie cyklu neapolitańskiego Eleny Ferrante.

Serial złoży się z czterech sezonów, a każdy sezon podzielony zostanie na osiem 50-minutowych odcinków. W telefonicznej rozmowie z „New York Timesem” Costanzo przyznał, że największym wyzwaniem będzie „przekazanie tych samych emocji, co w książkach, w filmowy sposób”.

Costanzo nie tylko obejmie stołek reżyserki, ale też wspólnie ze scenarzystami Francescem Piccolo („Moja matka”) i Laurą Paolucci („Diaz”) przygotowuje skrypt serialu. Filmowcy liczą, że w prace nad scenariuszem uda się też zaangażować samą Ferrante. Jak wiadomo, pisarka unika kontaktów z mediami, ale Costanzo nie wyklucza, że być może zechce wziąć udział w przedsięwzięciu w formie korespondencyjnej. „Dla mnie liczy się jej literacka rzeczywistość” ? powiedział. „Jestem jednym z tych ludzi, których nie obchodzi, kim ona jest”.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się w tym roku w Neapolu. Za produkcję odpowiadają wspólnie Fandango i Wildside (ta druga firma była koproducentem „Młodego papieża” Paola Sorrentino). Premiera pierwszego sezonu, który oparty będzie na pierwszej powieści z cyklu („Genialna przyjaciółka”), zaplanowana jest wstępnie na jesień 2018 roku.

Na zdjęciu: Saverio Costanzo na planie filmu „Złaknieni”.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film