Ruszyły zdjęcia do serialu o Chyłce na podstawie książek Remigiusza Mroza. Znamy obsadę

21 września 2018


We wrześniu ruszyły zdjęcia do ekranizacji książek Remigiusza Mroza o słynnej mecenas Joannie Chyłce. Na zlecenie TVN powstaje siedmioodcinkowy serial na podstawie powieści „Zaginięcie”. Premiera została zaplanowana na połowę listopada. Rolę głównej bohaterki zagra Magdalena Cielecka.

Wielbiciele prozy Remigiusza Mroza od dawna czekali na ekranizację książek o Joannie Chyłce. Główna bohaterka to zdolna, bezkompromisowa, odważna i niepokorna pani adwokat. W prawniczym świecie pełnym mężczyzn w niczym im nie ustępuje. Gdy trzyletnia Nikola Szlezyngier znika bez śladu, a policja nie znajduje dowodów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziecka. To właśnie Chyłka i jej nowy aplikant Kordian Oryński podejmują się obrony małżeństwa. Wszystkie poszlaki wskazują jednak na winę Szlezyngierów. Czy prawnicy zdołają wspólnie doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału?

Główną rolę w serialu powierzono Magdalenie Cieleckiej. „Myślę, że już po pierwszym odcinku każdy będzie mógł przekonać się, że Magda Cielecka nie gra Chyłki. Ona jest Chyłką. Cieszę się ogromnie, że moja seria trafiła w dobre ręce i czuję, że mamy okazję dokonać prawdziwej rewolucji w serialowym świecie” ? mówi autor książek, Remigiusz Mróz.

Oprócz Cieleckiej w obsadzie znaleźli się również Filip Pławiak, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski, Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski oraz Jakub Gierszał. Reżyserem został Łukasz Palkowski.

Produkcja powstaje specjalnie z myślą o platformie player. To właśnie tam w pierwszej kolejności dostępne będą odcinki, a przedpremierowo będzie można je obejrzeć w ramach płatnej oferty w player+. „Stawiamy na 'Chyłkę’ Remigiusza Mroza, ponieważ widzimy w tej prozie ogromny potencjał. Jesteśmy przekonani, że jego fani będą zadowoleni po obejrzeniu naszej produkcji” ? mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.

„Chyłka to niejednoznaczna i zagadkowa bohaterka, kobieta, jakiej jeszcze nie było w serialu TVN. Od lat porywa czytelników i wierzę, że zauroczy także widzów player i TVN. To 'brudna Harriet’ polskiej palestry. Poza zagadką tytułowego zaginięcia dodatkowym atutem naszej produkcji jest intrygująca relacja między mistrzynią, a jej uczniem, narracja z celnymi dialogami oraz poczucie humoru, żonglujące prawniczym żargonem. To wszystko gwarantuje widzom niezapomniane emocje” ? dodaje Dorota Chamczyk, producentka TVN.

Za scenariusz serialu odpowiadają Justyna Stefaniak, Krzysztof Szpetmański oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy ? Agnieszka Werner-Szyrle. Kierownikiem produkcji został Artur Polański. Producentem serialu z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym ? Violetta Furmaniuk-Zaorska i jej firma Aktiv Media.

Książki z Joanną Chyłką to najpopularniejsza seria w dorobku Remigiusza Mroza. Do tej pory powieści sprzedały się w nakładzie przekraczającym półtora miliona egzemplarzy. Najnowszy, ósmy tom zatytułowany „Kontratyp” trafił do księgarń 19 września.

fot. materiały prasowe TVN

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film