Ruszyły zdjęcia do miniserialu HBO „Spisek przeciwko Ameryce” na podstawie powieści Philipa Rotha! Gwiazdy w obsadzie

19 kwietnia 2019


Twórczość nieodżałowanego Philipa Rotha, zmarłego przed rokiem wybitnego amerykańskiego prozaika, pozostaje nieśmiertelna. Tym razem z literackim dziedzictwem autora mierzą się filmowcy, którzy przystąpili do prac nad sześcioodcinkowym miniserialem na podstawie powieści „Spisek przeciwko Ameryce”. Właśnie ruszyły zdjęcia w Newark, a my poznaliśmy gwiazdorską obsadę zaangażowaną w ten projekt.

Stacja HBO ujawniła, że w głównych rolach w miniserialu zobaczymy Johna Turturro, Winonę Ryder, Zoe Kazan, Morgana Spectora, Anthony’ego Boyle’a, Azhy’ego Robertsona i Caleba Malisa. Za realizację projektu odpowiedzialni są David Simon („Prawo ulicy”) oraz Ed Burns, którzy nie tylko napisali scenariusz, ale też pełnią funkcję producentów wykonawczych (wraz z Dennisem Strattonem).

„Spisek przeciwko Ameryce” przedstawia alternatywną wizję historii świata, opowiedzianą z perspektywy robotniczej, żydowskiej rodziny. Jej członkowie są świadkami dojścia do władzy Charlesa Lindbergha, bohaterskiego lotnika i ksenofobicznego populisty, który zostaje nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych i nawiązuje przyjazne stosunki z Adolfem Hitlerem. Bohaterowie widzą i doświadczają na własne skórze, jak Amerykanie zwracają się w stronę faszyzmu.

Zoe Kazan, która ostatnio wystąpiła w „Balladzie o Busterze Scruggsie” braci Coen, gra Elizabeth „Bess” Levin, matkę narratora książki, gospodynię domową obawiającą się o przyszłość swojej rodziny i starającą się chronić najbliższych przed eskalującą sytuacją polityczną.

Winona Ryder, która powróciła do czołówki aktorów za sprawą serialu „Stranger Things”, wciela się w starszą siostrę Bess, Evelyn, niezamężną kobietę opiekującą się niedołężną matką i pragnącą znaleźć swoje miejsce w życiu. Jej sytuacja zmienia się, gdy poznaje rabina Lionela Bengelsdorfa.

John Turturro, którego kunszt możemy aktualnie podziwiać w telewizyjnej ekranizacji „Imienia róży”, gra konserwatywnego i zamożnego rabina Lionela Bengelsdorfa, obejmującego kluczową rolę w administracji Lindbergha ? pomimo rosnącego sprzeciwu całej społeczności żydowskiej.

Morgan Spector, którego niektórzy mogą pamiętać z serialu „Homeland”, wciela się w Hermana Levina, dumnego i upartego ojca głównego bohatera, agenta ubezpieczeniowego starającego się utrzymać normalność w domu, mimo że jego kraj zdaje się popadać w faszyzm, antysemityzm i izolacjonizm.

Anthony Boyle, którego zobaczymy wkrótce w filmie biograficznym „Tolkien”, występuje w roli Alvina Levina, starszego kuzyna Philipa, walczącego w Europie w szeregach kanadyjskiej armii, który po powrocie do kraju traktowany jest jako element niepożądany.

Debiutant Caleb Malis gra Sandy’ego Levina, nastoletniego syna Hermana i starszego brata Philipa, który buntuje się przeciwko rodzicom i dzięki ukochanej ciotce Evelyn zaczyna podziwiać Lindbergha.

Zaś Azhy Robertson, młodziutki aktor, którego mogliśmy oglądać w ekranizacji „Juliet, naga”, portretuje narratora książki, Philipa, najmłodszego z rodziny Levinów.

Zdjęcia do miniserialu właśnie się rozpoczęły w Newark w stanie New Jersey i mają potrwać kilka miesięcy. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał filmowy z planu miniserialu „Spisek przeciwko Ameryce”:

[am,mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film