Ruszyły zdjęcia do ekranizacji sagi o Lipowie Katarzyny Puzyńskiej. Na pierwszy ogień idzie „Motylek”

14 lipca 2022

Katarzyna Puzyńska poinformowała, że rozpoczęto realizację zdjęć do serialu na podstawie jej sagi kryminalnej o Lipowie. Pierwszy sezon powstaje w oparciu o powieść „Motylek”.

„Jak wiecie, prawa do ekranizacji zostały sprzedane już dość dawno. Historia tego projektu nadawałaby się na książkę. Początkowo miała być to koprodukcja międzynarodowa, co jak się okazało, utrudniło cały proces. Teraz projekt trafił już bezpiecznie w bardzo dobre ręce” – napisała Katarzyna Puzyńska na swoich profilach w mediach społecznościowych, dodając, że produkcją zajmą się Player i Akson Studio.

Pisarka udostępniła też fotografię przedstawiającą aktorkę wcielającą się w dobrze znaną czytelnikom Weronikę Nowakowską, rudowłosą psycholog z Warszawy, która po rozwodzie rozpoczyna nowe życie w Lipowie. Puzyńska nie mogła jeszcze zdradzić, kto gra bohaterkę, ale zachęca czytelników do zgadywania.

Na razie nie udostępniono bardziej szczegółowych informacji na temat realizowanej produkcji. Nie wiadomo też, kto jest reżyserem i scenarzystą ani kiedy zobaczymy serial na platformie player.pl. Scenariusz pierwszego sezonu oparto na „Motylku”. Saga o Lipowie liczy obecnie 14 części, więc jeśli ekranizacja spotka się z dobrym odbiorem, filmowcy będą mieli materiał na wiele sezonów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Katarzyna Puzyńska (@puzynska)

Powieść „Motylek” rozpoczyna się od śledztwa w sprawie zagadkowej śmierci zakonnicy, której ciało zostało znalezione na skraju wsi. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód. Szybko okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i potem upozorował wypadek. Kilka dni później ginie kolejna osoba. Sprawę prowadzą miejscowi policjanci z szefem komisariatu, Danielem Podgórskim, na czele. Dochodzenie ujawnia tajemnice mrocznej przeszłości zakonnicy, a przy okazji odkrywa też mniejsze lub większe przewiny mieszkańców na pozór sielskiej miejscowości.

Player od lat stara się konsekwentnie zwiększać ilości produkcji własnych. W poszukiwaniu kolejnych ciekawych projektów producenci zaglądają również do książek. W 2018 rozpoczęto kręcić serial o Chyłce na podstawie powieściowego cyklu Remigiusza Mroza. Powstały również pierwsze sezony produkcji opartych na książkach o Saszy Załuskiej Katarzyny Bondy i „Behawioryście” Remigiusza Mroza. Teraz dowiadujemy się, że do popularnych tytułów przeniesionych na mały ekran dołącza również saga o Lipowie.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film