Ruszyły prace nad serialen animowanym na podstawie komiksu „Tymek i Mistrz”

14 stycznia 2014

Tymek i Mistrz - serial 1
W warszawskim studiu animacji Human Ark powstaje kolejny serial animowany dla dzieci. Ruszyły prace nad pilotażowym odcinkiem „Tymka i Mistrza” na podstawie serii komiksów Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka.

Serial animowany „Tymek i Mistrz” to kolejna, obok „Diplodoka” czy „Jeża Jerzego”, adaptacja komiksowa tworzona przez zespół ludzi skupionych wokół warszawskiego studia animacji Human Ark. Trwają prace nad pilotażowym odcinkiem pierwszego sezonu, który docelowo ma się składać z trzynastu jedenastominutowych epizodów. Projekt dofinansowany jest ze środków Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem serialu jest Spinka Film Studio.

Scenariusz, choć bazuje na wątkach z komiksu, tworzony jest specjalnie na potrzeby filmu. Pracuje nad nim zespół scenarzystów pod kierownictwem Rafała Skarżyckiego. Obecnie gotowe są scenariusze do pierwszego sezonu, na który złoży się 13 odcinków. W pracę nad serialem zaangażowali się najwybitniejsi twórcy polskiego komiksu ? Tomasz Leśniak, Jakub Rebelka, Rafał Skarżycki czy Michał Śledziński. Za reżyserię serialu odpowiada trio, które wcześniej tworzyło fabularny film animowany „Jeż Jerzy”: Tomasz Leśniak, Jakub Tarkowski i Wojtek Wawszczyk.

Tymek i Mistrz - serial 2

„Już na samym początku tworzenia tego komiksu czuliśmy, że jest w nim spory potencjał filmowy, i bardzo chcieliśmy przenieść tę opowieść na ekran. Cieszymy się, że to się udało i że filmowcy coraz częściej sięgają po polski komiks. Ekipa, która pracuje nad 'Tymkiem i Mistrzem’, spotkała się już przy pracy nad ekranizacją 'Jeża Jerzego’. To cenne doświadczenie, które wiele nas nauczyło i z pewnością zaprocentuje przy tym projekcie. Wierzymy, że serial zyska dużą sympatię młodych widzów, jak również przychylność zagranicznych koproducentów, na co bardo liczymy” ? mówi Tomasz Leśniak, rysownik i jeden z reżyserów „Tymka i Mistrza” ze studia Human Ark.

„Tymek i Mistrz” to opowieść o czarnoksiężniku Mistrzu i jego uczniu Tymku. Akcja opowieści toczy się w średniowieczu, jednak w fabule znajdziemy liczne nawiązania do współczesności. W swoich przygodach Tymek i Mistrz niosą pomoc potrzebującym, uczą się magii i oczywiście walczą ze złem. Wyobraźcie sobie czarodziejską aurę „Harry?ego Pottera” połączoną z błyskotliwym językiem Terry?ego Pratchetta, a otrzymacie „Tymka i Mistrza”!

Producent zapowiada serial jako projekt o wyjątkowym potencjale, który wiąże zarówno treści rozrywkowe, jak i edukacyjne. Te drugie w sposób przystępny i nienachalny uczą najmłodszych odbiorców bez moralizowania.

Pilotażowy odcinek pierwszego sezonu będzie gotowy w listopadzie 2014 roku. Poniżej możecie zobaczyć jego zwiastun:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film