Ruszają zdjęcia do trzeciego filmu o przygodach Mikołajka

18 sierpnia 2020

Mikołajek, bohater opowiadań René Goscinny’ego, które zilustrował Jean-Jacquesa Sempé, pojawi się w trzecim fabularnym filmie. Zdjęcia do produkcji właśnie się rozpoczynają. Premiera zapowiedziana jest na 6 października 2021 roku.

Film będzie nosił tytuł „Le Trésor du Petit Nicolas” (z fr. „Skarb Mikołajka”). Nie podano jeszcze, które historie z książek będą stanowiły podstawę scenariusza. Kręcenie początkowo planowano na wiosnę 2020 roku, ale z powodu pandemii zostało przełożone. Zdjęcia będą rejestrowane w Paryżu do listopada.

Grafika zapowiadająca film „Le Trésor du Petit Nicolas” (z fr. „Skarb Mikołajka”) udostępniona przez francuski oddział Warner Bros.

Mikołajek doczekał się już dwóch aktorskich filmów. W 2009 roku powstał film „Mikołajek”, zaś w 2014 roku – „Wakacje Mikołajka”. Pierwsza produkcja w samej Francji przyciągnęła do kin 6 milionów widzów, a druga – 3 miliony. Nie było więc zaskoczeniem, że prędzej czy później powstanie trzeci film.

Reżyserem „Le Trésor du Petit Nicolas” nie będzie Laurent Tirard, który nakręcił dwie poprzednie produkcje, lecz Julien Rappeneau. Syn Jean-Paula Rappeneau ma już w dorobku dwa filmy reżyserskie, „Rosalie Blum” i „Mojego małego mistrza”, a także liczne scenariusze, m.in. do dwóch filmów z serii „Largo Winch” i dramatu kryminalnego „36”.

Jean-Paula Rouve’a i Audrey Lamy, którzy w nowym filmie wcielą się w rodziców Mikołajka.

To nie będzie jedyna zmiana w ekipie. W trzecim filmie rodziców Mikołajka nie zagrają już Kad Merad i Valérie Lemercier. Zostali zastąpieni przez Jean-Paula Rouve’a i Audrey Lamy. Nie wiadomo jeszcze, kto wciela się w samego Mikołajka, ale i tu na pewno potrzebny był casting, ponieważ aktorzy w wieku głównego bohatera szybko wyrastają i w przypadku kilkuletniej przerwy między filmami nie pasują już fizycznie do roli.

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film