Ruszają prace na planie drugiego sezonu „Rodu smoka” na podstawie książki George’a R.R. Martina

11 kwietnia 2023

W Leavesden Studio w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się prace nad produkcją drugiego sezonu serialu HBO „Ród smoka”. Scenariusz powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina „Ogień i krew” i kontynuuje opowieść o rodzie Targaryenów i wydarzeniach, które rozegrały się w Westeros na niecałe 200 lat przed historią przedstawioną w „Grze o tron”.

„’Ród smoka’ powraca. Jesteśmy zachwyceni możliwością pracy nie tylko z ekipą z poprzedniego sezonu serialu, ale także z nowymi utalentowanymi osobami, które pojawią się po obu stronach kamery. Już niedługo wasi ulubieni bohaterowie znów będą konspirować, maszerować ze swoimi armiami oraz ujeżdżać smoki. Nie możemy się doczekać, kiedy podzielimy się z wami tym, nad czym teraz pracujemy” – powiedział Ryan Condal, współtwórca i showrunner serialu.

Drugi sezon „Rodu smoka” ma się składać z ośmiu odcinków. Jak wyjawiła pod koniec ubiegłego roku scenarzystka i producentka wykonawcza Sara Hess, fabuła zawierać będzie wątek zemsty, którą planują królowa Rhaenyra i książę Daemon wraz z Czarnymi na królowej Alicent, księciu Aemondzie, królu Aegonie II i Zielonych. O finale drugiego sezonu Hess powiedziała: „Myślę, że się nie rozczarujecie”.

W serialu ponownie zobaczymy: Matta Smitha, Olivię Cooke, Emmę D’Arcy, Eve Best, Steve’a Toussainta, Fabiena Frankela, Ewana Mitchella, Toma Glynna-Carneya, Sonoyę Mizuno oraz Rhysa Ifansa. W obsadzie powrócą również: Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall oraz Matthew Needham. Współtwórcą i producentem wykonawczym serialu jest George R.R. Martin.

Premiera drugiej odsłony serialu zapowiedziana jest na 2024 rok. Tymczasem od niedawna w polskich sklepach dostępny jest na płytach 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD pierwszy sezon „Rodu smoka”.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film