Rozpoczęto castingi do ekranizacji „Stu lat samotności” Gabriela Garcíi Márqueza

27 czerwca 2022

W czerwcu zaczęły się przesłuchania do kolumbijskiego serialu „Sto lat samotności” opartego na słynnej powieści Gabriela Garcíi Márqueza. Wytwórnia Dynamo szuka aktorów, którzy zagrają członków siedmiu pokoleń rodziny Buendía.

Casting prowadzony jest jednocześnie dwoma ścieżkami. Przedstawiciele wytwórni odwiedzą szkoły muzyczne i szkoły tańca w miastach Monteria, Santa Marta, Bogota i Medellín oraz w mniejszych miejscowościach, jak Aracataca, Ciénaga, Valledupar, Lorica, Pelayito, Cereté i Chorrillo. Dokładne daty i miejsca castingu zostaną ogłoszone przez lokalne władze i media, w portalach społecznościowych oraz w ulicznych kampaniach. Ponadto od 23 czerwca każdy zainteresowany przesłuchaniem może zgłosić się przez specjalnie utworzoną w tym celu stronę internetową.

„’Sto lat samotności’ to jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, która rozsławiła literaturę kolumbijską w Ameryce Łacińskiej i na całym świecie. Nie mam wątpliwości, że bez kultury kolumbijskiej realizm magiczny nie mógłby powstać. Dlatego poświęcimy niezbędny czas i wysiłek, aby i postacie, i lokacje należycie oddawały książkowy pierwowzór nagrodzonego Noblem autora” – powiedział o produkcji serialu Francisco Ramos, wiceprezes ds. pozyskiwania treści z Ameryki Łacińskiej w firmie Netflix.

O sprzedaży platformie Netflix praw do ekranizacji „Stu lat samotności” poinformowano w 2019 roku. Wiadomość wywołała niemałe poruszenie wśród wielbicieli twórczości Gabriela Garcíi Márqueza, ponieważ pisarz przez ponad 50 lat konsekwentnie odrzucał wszelkie propozycje dotyczące sfilmowania jego najsłynniejszego dzieła. Spadkobierców Márqueza miał przekonać sukces takich seriali jak „Narcos” czy filmów pokroju nagrodzonej Oscarem „Romy”. Zapewne dobrym argumentem była też odpowiednio wysoka stawka.

Na podstawie książki ma powstać hiszpańskojęzyczny serial.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film