Rozpoczęły się zdjęcia do trzeciego sezonu „Wiedźmina”

4 kwietnia 2022

Rozpoczęła się produkcja trzeciego sezonu serialu „Wiedźmin” na podstawie książkowej sagi Andrzeja Sapkowskiego. Z tej okazji platforma Netflix udostępniła zdjęcie zza kulis pierwszego dnia produkcji.

Wprawdzie drugi sezon „Wiedźmina” spotkał się z mieszanymi recenzjami, to jednak okazał się jednym z największych hitów Netflixa, który w tygodniu premiery zebrał ponad 2,2 miliarda obejrzanych minut. Było więc tylko kwestią czasu, kiedy aktorzy wrócą na plan. Od kilku dni media donosiły nieoficjalnie, że zdjęcia mogą się niebawem rozpocząć, ponieważ aktorzy Henry Cavill i Freya Allan przybyli do Słowenii, gdzie miał być kręcony sezon trzeci. Również producent serialu Steve Gaub udostępnił na Instagramie fotografię pokazującą widok ze słoweńskiego masywu górskiego Nanos.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Steve Gaub (@stevegaub)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trzeci sezon „Wiedźmina” ma być oparty na drugiej powieści, która jest jednocześnie czwartym tomem sagi Andrzeja Sapkowskiego. Podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę – lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

„Jestem naprawdę podekscytowana tym, jak kształtuje się sezon trzeci, ponieważ opiera się na mojej ulubionej książce z sagi, czyli 'Czasie pogardy’. Mam wrażenie, jakby sezony pierwszy i drugi kładły podwaliny pod wszystkie wielkie wydarzenia, które mają nadejść” – powiedziała showrunnerka i producentka wykonawcza Lauren Schmidt Hissrich w wywiadzie udzielonym w grudniu portalowi TechRadar.

W głównych rolach w serialu powrócą Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu) i Freya Allan (księżniczka Cirilla z Cintry). Towarzyszyć im będą m.in. Joey Batey (Jaskier), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Merigold), Lars Mikkelsen (Stregobor), Chris Fulton (Rience), Cassie Clare (Philippa Einhart) i Bart Edwards (Duny/Emhyr).

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film