Reżyser „Drogi” chciałby nakręcić „Krwawy południk”. Ma błogosławieństwo McCarthy’ego, ale…

7 marca 2016

Australijski reżyser John Hillcoat, który przeniósł na ekran „Drogę” Cormaca McCarthy’ego, chciałby zrealizować film na podstawie „Krwawego południka”. Co więcej, ma błogosławieństwo samego pisarza, który zaoferował, że napisze scenariusz adaptacji.

„Oboje omówiliśmy to i wydaje mi się, że znaleźliśmy sposób, jak zrobić z tego film” – powiedział reżyser cytowany przez „The Playlist”. Hillcoat przyznał, że ma nawet pieniądze na zrealizowanie projektu, jest tylko jedna istotna przeszkoda: producent filmowy Scott Rudin, który od kilku lat posiada prawa do ekranizacji i najwyraźniej ma inne plany odnośnie książki. Czy uda się przekonać producenta do odstąpienia praw reżyserowi „Drogi”? Trudno ocenić. Rudin niechętnie pozbywa się praw, które udało mu się nabyć, nawet jeśli przez długi czas projekty leżą niezrealizowane.

Hillcoat nie jest pierwszym reżyserem, który chciałby przenieść nagradzaną powieść McCarthy’ego na ekran. Jakiś czas temu chrapkę na film miał Ridley Scott. Projektem byli zainteresowani też Todd Field i Michael Haneke. Z kolei Jamesowi Franco tak bardzo zależało, żeby to jemu powierzono stołek reżysera, że na własny koszt nakręcił próbne zdjęcia. Najwyraźniej jednak po chłodnym przyjęciu „Dziecięcia bożego” nikt nie chce powierzyć mu ponownie prozy McCarthy’ego.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film