Radcliffe, Watson i Grint powrócą do filmowego świata „Harry’ego Pottera”? J.K. Rowling dementuje

22 stycznia 2017


Czy Daniel Radcliffe, Emma Watson oraz Rupert Grint powrócą do filmowego świata „Harry?ego Pottera”? Jeszcze do niedawna wydawało się to całkiem możliwe ? spekulowano bowiem na temat kinowej adaptacji sztuki teatralnej „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Teraz głos w sprawie zabrała J.K. Rowling.

Autorka kultowych powieści o czarodziejach jednoznacznie zaprzeczyła najnowszym plotkom, jakoby przymierzano się do realizacji trzech filmów na podstawie historii opisanej w sztuce „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Brytyjka za pośrednictwem swojego konta na Twitterze napisała: „Wiem, że wiele osób wypatruje powodów, aby być dzisiaj szczęśliwymi, ale nie ma żadnej prawdy w plotkach na temat kinowej trylogii bazującej na 'Przeklętymi Dziecku'”.

Już w ubiegłym roku pojawiły się informacje, wedle których Warner Bros. było ponoć zainteresowane przeniesieniem teatralnej sztuki na wielki ekran, jednak były to zupełnie nieuzasadnione rewelacje. Przedstawiciel wytwórni podtrzymuje stanowisko w tej sprawie, mówiąc: „’Harry Potter i Przeklęte Dziecko’ jest sztuką teatralną, bez planów na film”.

Źródłem plotki, która zelektryzowała w ostatnich dniach fanów Harry’ego Pottera, okazał się być dziennikarz Jim Hill. Podczas jednego z odcinków Unofficial Universal Orlando Podcast stwierdził on, iż wedle jego wiedzy Warner Bros. prowadziło wstępne rozmowy z odtwórcami głównych ról ? Danielem Radcliffe’em, Emmą Watson oraz Rupertem Grintem ? w sprawie powrotu do czarodziejskiego świata.

J.K. Rowling już w połowie zeszłego roku zapewniała, że kończy z pisaniem książek o Potterze. Wszystko wskazuje na to, że powrót bohatera i jego przyjaciół na ekrany również nie jest planowany. Magiczny świat wciąż jednak będzie obecny w twórczości brytyjskiej autorki. Obecnie Rowling koncentruje się na pracy nad serią kinowych filmów o Newtonie Scamanderze, którą rozpoczął obraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. W najbliższej dekadzie mamy doczekać się aż czterech kolejnych części. Rowling pisze też dwie nowe książki, w tym czwartą część serii o Cormoranie Strike’u.

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film