Rachel Weisz w roli kobiety, która złamała zasady. Premiera filmu „Nieposłuszne” na podstawie powieści Naomi Alderman już 3 sierpnia

11 lipca 2018


3 sierpnia do kin w Polsce wejdzie film „Nieposłuszne” z Rachel Weisz i Rachel McAdams w rolach głównych. Obraz będący ekranizacją powieści „Nieposłuszeństwo” Naomi Alderman to przejmująca i pełna napięcia historia zakazanej miłości.

Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.

Kiedy Rachel Weisz odkryła obsypaną nagrodami książkę Naomi Alderman, razem z Fridą Torresblanco, z którą działa pod szyldem firmy producenckiej Braven Films, natychmiast podjęły decyzję o jej adaptacji.

„Szukałam materiału, który mogłabym wyprodukować i w nim zagrać, a powieść Alderman to niesamowita historia z dwiema świetnymi głównymi bohaterkami” ? przyznaje Weisz. „Ale to, co tak naprawdę przyciągnęło moją uwagę, to wątek grzechu i wykroczenia we współczesnym świecie zachodnim, w którym tematy tabu już praktycznie nie istnieją. Słowo nieposłuszeństwo znaczy dziś naprawdę niewiele, chyba że trafi na odpowiedni kontekst, w którym odnajduje dawną wagę: taki, jak mała, ortodoksyjna wspólnota żydowska w północnym Londynie. Jednocześnie to uniwersalna historia o zderzeniu konserwatyzmu z pragnieniem wolności, do której każdy może się odnieść”.

„Już na początku ustaliłyśmy z Rachel, że nasza kreatywna współpraca ma skupiać się na opowiadaniu historii o kobietach, które są silne, zdeterminowane, podejmują decyzje, a nie występują w historii tylko po to, żeby wspierać męskich bohaterów” ? dodaje Frida.

Weisz zaproponowała reżyserię filmu Sebastiánowi Lelio, twórcy uwielbianej przez nią „Glorii”, w tym roku nagrodzonemu Oscarem za „Fantastyczną kobietę”, który ku jej radości od razu zgodził się na pracę przy projekcie. Do udziału w filmie udało się też namówić takich aktorów, jak Rachel McAdams („Bardzo poszukiwany człowiek”, „Detektyw”), Alessandro Nivola („Nigdy cię tu nie było”), Allan Corduner („Boska Florence”) i Anton Lesser („Wolf Hall”).

„Nieposłuszne” w kinach od 3 sierpnia! A tymczasem poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu:

Plakat promujący film „Nieposłuszne”:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film