banner ad

„Pro” Gartha Ennisa, czyli kontrowersyjna parodia komiksów superbohaterskich, trafi na duży ekran?

23 marca 2017


Istnieje bardzo duża szansa na to, że kolejny kontrowersyjny komiks Gartha Ennisa, twórcy kultowego „Kaznodziei”, trafi na ekrany. Studio Paramount Pictures zakupiło bowiem prawa do filmowej adaptacji „Pro”.

Komiks wydany pierwotnie w 2002 roku (w Polsce ukazał się 2 lata później nakładem wydawnictwa Egmont) stanowi dosyć niecodzienną parodię historii o trykociarzach. Główną bohaterką opowieści jest prostytutka, która w wyniku kosmicznego (dosłownie) zbiegu okoliczności zyskuje supermoce. Sprawa niemal natychmiast przykuwa uwagę Ligi Honoru, do której kobieta wkrótce przyłącza. Wraz z innymi superherosami będzie zmuszona walczyć z terrorystami.

Komiks scenarzysty Gartha Ennisa i rysowniczki Amandy Conner skrzy się od wulgarności w sferze erotyki, a także ironii w kontekście działalności superbohaterów. Całość niepozbawiona jest bezkompromisowego humoru. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, nie powinno dziwić, że ekranizacja będzie zapewne opatrzona kategorią wiekową R, podobnie jak to miało miejsce chociażby w przypadku filmu „Deadpool”.

Nad scenariuszem filmu pracuje Zoe McCarthy, zaś producentem został Erwin Stoff („Matrix”, „Adwokat diabła”). Póki co jest za wcześnie, aby mówić o ewentualnej dacie premiery czy kwestiach związanych z obsadą, choć według Gartha Ennisa i Jimmy’ego Palmiottego (prywatnie męża Amandy Conner, który w komiksie „Pro” odpowiedzialny był za tusz) do roli nadawałaby się szczególnie Sarah Silverman lub Ellen Muth.

Jako ciekawostkę warto dodać, że w już 2008 roku pojawiły się plany stworzenia serialu animowanego na podstawie komiksu. Niestety, produkcja nie została sfinalizowana. W sieci można znaleźć jedynie 8-minutową próbkę. Możecie ją obejrzeć poniżej. Ostrzegamy, to ? podobnie jak sam komiks ? produkcja dla dorosłych.

[mw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film