Premiera trzeciego sezonu serialu „Genialna przyjaciółka” opartego na książkach Eleny Ferrante. Pierwsze dwa odcinki już dostępne w HBO GO

7 lutego 2022

Serial HBO i Rai „Genialna przyjaciółka” wraca z nowym sezonem na podstawie trzeciej powieści Eleny Ferrante z cyklu neapolitańskiego. Pierwsze odcinki dalszego ciągu historii o przyjaźni między dwoma kobietami są już dostępne w HBO GO.

W „Genialnej przyjaciółce” podążamy śladami Eleny Greco oraz jej najbliższej przyjaciółki Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, od ich pierwszego spotkania na początku nauki w szkole podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat.

W trzecim sezonie Elena (w tej roli Margherita Mazzucco) i Lila (Gaia Girace) są już dorosłymi kobietami, które próbują nawigować po nieznanych wodach lat 70. Lila odeszła ze swoim małym synkiem od męża i tym samym zrezygnowała z wygodnego życia. Teraz zmuszona jest pracować jako zwykła robotnica w najtrudniejszych warunkach. Elena natomiast opuściła rodzinne strony, by studiować w Pizie. Jest autorką dobrzej odebranej powieści, która utorowała jej drogę do lepszego świata. Bohaterki próbują ułożyć sobie życie w świecie pełnym nadziei, ale i niepewności, nieustannie połączone silną, choć skomplikowaną więzią.

Serial „Genialna przyjaciółka” to adaptacja bestselerowego cyklu książek Eleny Ferrante o tym samym tytule. Produkcja opowiada o emocjach, lękach i wyzwaniach stojących przed dwoma kobietami na przestrzeni ich życia. Trzeci sezon serialu oparty jest na trzeciej powieści z cyklu wydanej w Polsce przez oficynę Sonia Draga pod tytułem „Historia ucieczki”.

Za reżyserię trzeciego sezonu serialu odpowiada Daniele Luchetti. Produkcją zajęły się firmy The Apartment, Fremantle, Wildside oraz Fandango Production. Obowiązki producentów pełnią Lorenzo Mieli oraz Domenico Procacci we współpracy z Rai Fiction i HBO Entertainment. Za fabułę oraz scenariusze odpowiadają Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci oraz Saverio Costanzo. Na stanowiskach producentów wykonawczych zasiedli Paolo Sorrentino i Jennifer Schuur.

Dwa odcinki trzeciego sezonu „Genialnej przyjaciółki” od 7 lutego są dostępne w HBO GO. Kolejne odcinki dodawane będą co tydzień po dwa. Cały sezon liczy 8 odcinków.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film