Premiera telewizyjna serialu „Układ” na podstawie powieści Igora Brejdyganta zapowiedziana na październik. Wznowienie książki już 29 września

10 września 2021

Od 5 października telewizja AXN zacznie pokazywać nowy serial „Układ”. 8-odcinkowa produkcja została nakręcona na podstawie drugiej części cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta. Serialowe wydanie książki trafi do księgarń już 29 września.

„Układ” opowiada historię komisarz Moniki Brzozowskiej, która nie może podnieść się psychicznie po dramatycznych wydarzeniach przedstawionych w powieści i serialu „Rysa”. Wysłana na przymusowy urlop wraca do nałogu, który przed laty prawie wyprowadził ją na tamten świat. W tym czasie zaczynają ginąć świadkowie, którzy mieli pomóc w rozbiciu szajki pedofilskiej, na której trop wpadła Brzozowska. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie członkowie grupy przestępczej odpowiadają za morderstwa. Sprawa okazuje się jednak znacznie bardziej skomplikowana, a bycie oprawcą nie wyklucza bycia ofiarą.

„Układ” to thriller polityczny, w którym nietrudno znaleźć odniesienia do rzeczywistości. Historia przedstawiona w książce i serialu pokazuje, że to, co wiemy na temat reguł funkcjonowania władzy, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Na pierwszy plan wysuwa się zatrważająca refleksja – jeśli jest się wystarczająco wpływowym, można podporządkować sobie każdego.

Na ekranie ponownie zobaczymy m.in. Julię Kijowską, Dawida Ogrodnika, Kingę Preis, Mariusza Ostrowskiego, Zuzannę Zielińską i Sylwię Juszczak-Krawczyk, których mogliśmy oglądać w „Rysie”. Do obsady „Układu” dołączyli również Adam Woronowicz i Piotr Witkowski.

Serial wyreżyserował Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „W głębi lasu”, „Pakt”). Scenarzystą wiodącym był autor powieści – Igor Brejdygant, drugim scenarzystą – Bartosz Janiszewski. „Zapraszam tych, którzy widzieli 'Rysę’, i tych, którzy nie widzieli, też zapraszam, bo 'Układ’ potrafi być samobieżny” – zachęca Brejdygant.

Premiera telewizyjna serialu zaplanowana została na 5 października na godz. 21:00 w AXN. Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o 21:00. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Układu”:

Nowe wydanie książki w księgarniach od 29 września nakładem Wydawnictwa W.A.B.:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film