banner ad

Premiera serialu „Zero zero zero” na podstawie książki Roberta Saviano już 15 lutego w HBO GO. Zobacz polski zwiastun

6 lutego 2020


Po serialu „Gomorra” i filmie kinowym „Piranie” przyszła kolej na ekranizację kolejnego dzieła Roberta Saviano. Tym razem na ekran przeniesiono książkę „Zero zero zero”. Zrealizowana dla Sky Italia produkcja zabiera widza w mroczne zakamarki światowego handlu kokainą. Polska premiera serialu odbędzie się w HBO GO 15 lutego.

„Zero zero zero” na podstawie książki Roberta Saviano o tym samym tytule przedstawia historię kilku walczących o władzę grup, które rywalizują między sobą o kontrolę nad przemytem i handlem kokainą. Serial obnaża mroczne tajemnice światowego handlu narkotykami ? od produkcji aż po dostawę do miejsca konsumpcji. Historia zabiera widza w podróż po złożonym systemie wzajemnych zależności, który skażony jest przemocą. Od dżungli po drapacze chmur, od Meksyku po Paryż, od przestępców i biznesmenów po desperatów i miliarderów. Całość połączona jest niewidzialną nicią kokainy. W tej bezlitosnej wojnie o wpływy każdy walczy z każdym i naraża życie na niebezpieczeństwo ? od lokalnego drobnego dilera po ojca chrzestnego najpotężniejszej organizacji przestępczej.

Żaden inny narkotyk na świecie nie przynosi większych dochodów niż kokaina. Saviano tak tłumaczy, dlaczego przestępcy uwielbiają nią handlować: „Gdybym dał ci woreczek z diamentami, byłoby prawie niemożliwe, abyś go sprzedał. Ale gdybym dał ci torebkę kokainy, prawdopodobnie mógłbyś sprzedać zawartość, zanim opuściłbyś budynek hotelu”. Autor uważa, że zrozumienie globalnego rynku kokainy pozwala zdobyć wiedzę o świecie, w którym żyjemy. „To, co wpływa na mnie jako obywatela Neapolu, wpływa także na Londyńczyków, Berlińczyków, Nowojorczyków” ? wymienia. Czytelnicy najwyraźniej wzięli sobie te słowa do serca. Książka „Zero zero zero” w samych Włoszech sprzedała się bowiem w nakładzie prawie miliona egzemplarzy. Można więc było spodziewać się, że w końcu powstanie też serial.

Twórcami ekranizacji „Zero zero zero” są Leonardo Fasoli i Stefano Sollima, scenarzysta i reżyser telewizyjnej „Gomorry”, a także Mauricio Katz. W głównych rolach w serialu występują: Andrea Riseborough („Birdman”), Dane DeHaan („Valerian i Miasto Tysiąca Planet”), Gabriel Byrne („Terapia”), Harold Torres („El Chapo”), Giuseppe De Domenico, Érick Israel Consuelo i Mauricio Méndez. Za produkcję odpowiadają spółki Cattleya i Bartlebyfilm.

Polska premiera serialu „Zero zero zero” odbędzie się w HBO GO w sobotę, 15 lutego. Tego dnia do serwisu zostaną dodane dwa pierwsze odcinki produkcji. Kolejne pojawiać się będą co tydzień, w soboty. Serial składa się z 8 odcinków.

Poniżej możecie zobaczyć polski zwiastun serialu „Zero zero zero”:

Książka „Zero zero zero” Roberta Saviano ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film