Premiera ekranizacji powieści „Dzień dobry, północy” Lily Brooks-Dalton zapowiedziana na 23 grudnia. Zobacz finalny zwiastun

10 grudnia 2020

Platforma Netflix udostępniła finalny zwiastun „Nieba o północy” w reżyserii George’a Clooneya, którego premiera zapowiedziana jest na 23 grudnia. Aktora zobaczymy też w jednej z głównych ról w tej produkcji. Film powstał na podstawie powieści „Dzień dobry, północy” autorstwa Lily Brooks-Dalton.

Historia wymyślona przez Brooks-Dalton to postapokaliptyczna opowieść, w której naukowiec Augustine (w tej roli George Clooney) samotnie pracujący na Arktyce stara się powstrzymać Sully (Felicity Jones) i resztę lecących z nią astronautów przed powrotem do domu, ponieważ na świecie doszło do tajemniczej katastrofy.

Powieść zyskała uznanie krytyków i trafiła na listę najlepszych książek roku „Shelf Awareness” i „Chicago Review of Books”. Za przeniesienie historii na ekran odpowiadał scenarzysta Mark L. Smith. „Książka jest wzruszająca i mocna, a adaptacja Marka doskonale oddaje jej charakter. To wiarygodna opowieść o ludzkiej naturze. Jestem przekonany, że spodoba się widzom z całego świata” – powiedział Scott Stuber, szef działu filmowego w firmie Netflix.

Za reżyserię ekranizacji odpowiada George Clooney, który gra też jedną z głównym ról w filmie. Na ekranie – poza wspomnianą już Felicity Jones – towarzyszą mu: David Oyelowo, Kyle Chandler, Demián Bichir i Tiffany Boone.

Poniżej możecie obejrzeć finalny zwiastun filmu „Niebo o północy”:

Okładka polskiego wydania powieści „Dzień dobry, północy” Lily Brooks-Dalton, która ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Czarna Owca:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film