Prawa do ekranizacji powieści „Żółwie aż do końca” Johna Greena sprzedane

6 grudnia 2017


John Green obwieścił, że prawa do ekranizacji jego najnowszej powieści „Żółwie aż do końca” zostały kupione przez Fox 2000 Pictures, tę samą firmę producencką, która zrealizowała filmy „Gwiazd naszych wina” i „Papierowe miasta” na podstawie książek pisarza.

„To nie znaczy, że film na pewno powstanie, ale że może powstać” ? zaznaczył Green. „Teraz nadszedł czas, aby zacząć zasypywać mnie sugestiami dotyczącymi obsady” ? dodał ironicznie, przypominając czytelnikom, że nie ma żadnego wpływu na obsadę.

Pisarz zapewne świadomie studzi entuzjazm miłośników swojej twórczości, doświadczony przejściami, jakie miał z powieścią „Szukając Alaski”. Prawa do ekranizacji debiutanckiej książki są od 2005 roku w posiadaniu wytwórni Paramount Pictures, która nie kwapi się do zrealizowania filmu, ale też nie chce odsprzedać ich z powrotem Greenowi, żeby mógł ruszyć projekt z innymi filmowcami.

Green przyznał, że spośród firm producenckich rywalizujących o zakup opcji wybrał Fox 2000, głównie z powodu pozytywnych wspomnień ze współpracy przy filmach „Gwiazd naszych wina” i „Papierowe miasta”. Wpływy z obu produkcji przyniosły około 400 milionów dolarów (z czego trzy czwarte to zasługa pierwszej z nich).

Główną bohaterką powieści „Żółwie aż do końca” jest szesnastoletnia Aza Holmes, która dla zdobycia wysokiej nagrody pieniężnej wspólnie z przyjaciółką bierze udział w poszukiwaniach zaginionego miliardera Russella Picketta. Dziewczyna ma o tyle utrudnione zadanie, że cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Musi więc przezwyciężyć dręczące ją myśli i pokonać przepaść, która oddziela ją od innych ludzi.

Nadzór nad produkcją filmu „Żółwie aż do końca” sprawować będą Isaac Klausner i Marty Bowen z Temple Hill oraz Erin Siminoff i Molly Saffron z Fox 2000. John Green ma pełnić funkcję producenta wykonawczego.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film