Prawa do ekranizacji „Pod kluczem” Ruth Ware sprzedane

8 lipca 2021

Brytyjska wytwórnia filmowa Working Title kupiła opcję na prawa do ekranizacji thrillera gotyckiego „Pod kluczem” Ruth Ware. Scenariusz filmu mają napisać aktorzy Max Minghella („Opowieść podręcznej”) i Jamie Bell („Rocketman”).

„Working Title odpowiada za niektóre z moich ulubionych ekranowych postaci i historii, więc jestem bardzo podekscytowana, że 'Pod kluczem’ znalazło u nich swój dom. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak wnoszą do projektu swój charakterystyczny talent twórczy i ogromną wyobraźnię” – napisała w oświadczeniu Ruth Ware.

„Pod kluczem” czerpie z tradycji gotyckich powieści o duchach i wiktoriańskich nawiedzonych domach, pamiętając jednocześnie o najnowszych technologiach. To historia o kobiecie, która przyjmuje posadę niani w nowoczesnym, „inteligentnym” domu w szkockich górach. Otrzymuje niezwykle hojną pensję, pracuje w pięknej lokalizacji dla pozornie idealnej rodziny. Szybko jednak staje się jasne, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje. Idealna posada okazuje się prawdziwym koszmarem.

„Nie ma to jak upiorna rezydencja i ktoś otwierający drzwi, których nie powinien. Ciągnie mnie do takich rzeczy” – mówiła autorka w jednym z wywiadów. „Zanim napisałam książkę w gazetach pojawiało się wiele artykułów o narastającym zjawisku nadużyć związanych z inteligentnymi domami lub światem cyfrowym. (…) Wydaje się, że jest to coraz większy problem. Częściowo dlatego, że ustawodawstwo potrzebuje trochę czasu, by dogonić zmiany. A udowodnienie takich nadużyć może być bardzo trudne” – dodała.

Powieść ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film