Prace nad serialem HBO na podstawie „Strażników” ruszyły pełną parą! Znamy już obsadę i datę premiery

21 sierpnia 2018


HBO oficjalnie zamówiło nowy serial „Watchmen”, na podstawie kultowego komiksu „Strażnicy” Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa. Twórcą produkcji jest Damon Lindelof. W obsadzie znalazło się wiele głośnych nazwisk. Premiera odbędzie się w 2019 roku.

„Strażnicy” to opowieść osadzona w alternatywnym świecie, gdzie od lat 40. XX wieku grupa zamaskowanych bohaterów walczy z przestępczością. Dzięki pojawieniu się Strażników historia ludzkości potoczyła się innym torem. Wielowątkowe i wielopoziomowe dzieło brytyjskiego scenarzysty Alana Moore?a i rysownika Dave?a Gibbonsa doczekało się już w 2009 roku możliwie wiernej ekranizacji filmowej w reżyserii Zacka Snydera, stąd też odpowiedzialny za realizację serialu scenarzysta i producent Damon Lindelof nie zamierza powielać pomysłu.

„Nie pragniemy adaptować 12-zeszytowej historii stworzonej trzydzieści lat temu. (…) Ten komiks jest czymś świętym i nie będzie odnawiany, odtwarzany, kopiowany ani ponownie kręcony. Zostanie jednak zremiksowany. Ponieważ linie basu w tych znanych wszystkim utworach są po prostu zbyt dobre i bylibyśmy głupcami, gdybyśmy ich nie zsamplowali. Te oryginalne dwanaście zeszytów to nasz Stary Testament. Kiedy pojawił się Nowy Testament, nie wymazał tego, co było przed nim. Stworzenia. Ogrodu Eden. Abrahama i Izaaka. Potopu. (…) Tak samo będzie ze 'Strażnikami’. Komediant zmarł. Dan i Laurie zakochali się w sobie. Ozymandiasz uratował świat, a doktor Manhattan opuścił go tuż po tym, jak rozniósł na strzępy Rorschacha w mroźnej Antarktydzie” ? napisał w obszernym liście do fanów Damon Lindelof.

Zgodnie ze słowami scenarzysty i producenta serial osadzony zostanie w świecie znanym z komiksu, ma przywoływać atmosferę oryginału, ale opowie nową historię. Fabuła będzie rozgrywać się współcześnie, a nie w latach 80. Pojawią się również nieznane dotąd postacie, które założą maski. Lindelof zdaje sobie sprawę, że takie podejście może być ryzykowne, ale jest też konieczne. Filmowiec wierzy, że przyniesie ono bardzo dobre rezultaty.

W obsadzie serialu „Watchmen” znaleźli się następujący aktorzy: Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith oraz Adelynn Spoon.

Reżyserami serialu będą Nicole Kassell, która jest odpowiedzialna również za odcinek pilotażowy, oraz Stephen Williams. Producentami ? poza Lindelofem ? są: Nicole Kassell, Tom Spezialy, Stephen Williams oraz Joseph Iberti. Premiera zapowiedziana została na 2019 rok. Projekt produkowany jest dla HBO przez White Rabbit we współpracy z Warner Bros. Television na bazie postaci z komiksów DC.

W Polsce komiks „Strażnicy” ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont.

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film