Poznaliśmy pełną obsadę serialu „Pan Mercedes” na podstawie powieści Stephena Kinga

2 lutego 2017


Kilka miesięcy temu pisaliśmy już o pierwszych szczegółach na temat serialowej adaptacji „Pana Mercedesa”. Teraz możemy podzielić się kolejnymi informacjami związanymi z realizowanym przez Sonar Entertainment widowiskiem telewizyjnym. Poznaliśmy wreszcie nazwiska wszystkich aktorów, którzy wcielą się w główne role w historii wymyślonej przez Stephena Kinga.

Do tej pory wiedzieliśmy, że głównego bohatera, emerytowanego detektywa Billa Hodgesa, zagra Brendan Gleeson (na zdj. poniżej), irlandzki aktor znany między innymi z roli „Szalonookiego” Moody’ego w ekranizacjach „Harry’ego Pottera”. Niedawno zagrał również w kryminale „Nocne życie” wyreżyserowanym przez Bena Afflecka na podstawie powieści Dennisa Lehane’a.

Zmiany zaszły w przypadku aktora, który miał wcielić się w postać niezrównoważonego psychicznie kierowcy tytułowego Mercedesa, Brady’ego Hartsfielda. Pierwotnie do roli tej przewidziany był Anton Yelchin, jednak ten młody i utalentowany aktor zginął w ubiegłym roku w wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło przed jego domem (przejechał go własny samochód staczający się z podjazdu). Teraz wiemy, że jego miejsce w obsadzie zajął Harry Treadaway, aktor znany z serialu „Dom grozy”.

Miłośników prozy Kinga z pewnością interesowało, kto zagra neurotyczną Holly Gibney, która niebawem doczeka się swojej osobnej powieści. Rolę tę otrzymała Justine Lupe. Decyzja producentów jest o tyle zaskakująca, że aktorka jest dużo młodsza od książkowego pierwowzoru (różnica wieku wynosi 17 lat).

Trzecim – obok Billa Hodgesa i Holly Gibney – członkiem drużyny, która będzie polowała na Brady’ego Hartsfielda, jest czarnoskóry młodzieniec Jerome Robinson. W tej roli zobaczymy mało znanego Jharrela Jerome’a, który do tej pory wystąpił jedynie w drugoplanowej roli w filmie „Moonlight” Barry’ego Jenkinsa.

Obsadę uzupełniają Scott Lawrence jako detektyw Peter Dixon, Ann Cusack jako właścicielka feralnego Mercedesa – Olivia Trelawney, Mary-Louise Parker jako siostra Olivii – Janet Patterson, Kelly Lynch jako matka Brady’ego – Deborah Hartsfield, Breeda Wool jako Lou Linklatter i Robert Stanton jako Anthony „Robi” Frobisher.

David E. Kelly, scenarzysta serialu, wypowiedział się na temat aktorów, z którymi będzie miał okazję współpracować, w następujący sposób: „To niesamowita obsada. Możliwość pracy z wielkoformatowymi artystami, którym przewodzi Brendan Glesson(…), to wielki zaszczyt”. W podobnie optymistycznym tonie wypowiada się dyrektor Sonar Entertainment, Thomas Lesinski: „Można powiedzieć, że dzięki znakomitemu materiałowi źródłowemu, zespołowi producentów o światowej klasie, a także prestiżowej obsadzie, wszystkie elementy są na swoim miejscu, aby odnieść sukces. Jesteśmy przekonani, że ta seria będzie cieszyć się olbrzymią popularnością ? tak w USA, jak i w innych krajach”.

Czy słowa twórców okażą się prorocze? Przekonamy się już wkrótce, jako że premiera serialu przewidziana jest na jesień 2017 roku.

[am,mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film