banner ad

Powstanie serial na podstawie „Z zimną krwią” Trumana Capote’a

20 kwietnia 2015

Jedno z najlepszych dzieł z pogranicza prozy i literatury faktu, powieść „Z zimną krwią” Trumana Capote’a, doczeka się kolejnej adaptacji. Prawa do realizacji serialu telewizyjnego wykupiło studio Weinstein Company.

Nową ekranizację słynnej powieści Capote’a wyprodukuje należąca do Gary’ego Oldmana i Douglasa Urbanskiego firma producencka Flying Studios. Scenariusz serialu napisze Kevin Hood (?Zakochana Jane?).

z-zimna-krwia„Książka 'Z zimną krwią’ Trumana Capote’a przykuwa uwagę publiczności, od kiedy po raz pierwszy pojawiła się na literackiej scenie prawie 50 lat temu, i nadal ma ten sam ekscytujący, ponadczasowy urok. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy współpracować z Garym, Dougiem i całą ekipą Flying Studios w dostarczeniu telewidzom czegoś, co z całą pewnością będzie niesamowitym serialem” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Harveya Weinsteina.

„Z zimną krwią” opowiada o głośnej zbrodni popełnionej przez dwóch recydywistów na czteroosobowej rodzinie farmera z Kansas. Capote szczegółowo opisał samą zbrodnię, a także śledztwo, pościg za mordercami, proces i zachowanie przestępców w sądzie i więzieniu aż po egzekucję. Na podstawie książki zrealizowano trzy filmy fabularne: ?Z zimną krwią? (1967) w reżyserii Richarda Brooksa, ?Capote? (2005) z nagrodzoną Oscarem rolą Philipa Seymoura Hoffmana oraz niskobudżetowy ?Bez skrupułów? (2006) z gwiazdorską obsadą. Powieść doczekała się już także dwuodcinkowego miniserialu wyprodukowanego przez stację CBS w 1996 roku.

[er,am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film