Powstanie miniserial na podstawie 4 powieści Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku

30 czerwca 2014

miniserial-eberhard-mock
To już pewne! Wrocławska firma producencka ATM potwierdziła, że powstanie miniserial na podstawie pierwszych czterech powieści Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku. Pierwszy odcinek w oparciu o „Śmierć w Breslau” wyreżyseruje znakomita polska reżyserka, trzykrotnie nominowana do Oscara, Agnieszka Holland.

„Tak, zdjęcia do ekranizacji moich czterech pierwszych powieści ruszają w 2015!” ? poinformował na swoim profilu na Facebooku Marek Krajewski. Zgodnie z zapowiedzią pisarza produkcja miniserialu „będzie międzynarodowa, europejska, i obsada również”. Choć na razie nie są jeszcze znane żadne szczegóły odnośnie aktorów, którzy mogliby pojawić się w obrazie, to Krajewski w realistycznym wariancie widziałby w roli Eberharda Mocka amerykańskiego aktora Kevina Spaceya.

Cykl kryminałów Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku rozgrywa się w pierwszej połowie XX wieku we Wrocławiu. Bohater, koneser dobrych trunków i jedzenia oraz stały klient miejscowego domu uciechy, jako pracownik policji prowadzi śledztwa w sprawie brutalnych morderstw, musząc niejednokrotnie zmierzyć się z mrocznymi tajemnicami dawnego Breslau. Seria spotkała się już z uznaniem czytelników w 14 krajach na świecie. Autor pisze właśnie kolejną powieść z Eberhardem Mockiem, której premiera zapowiedziana została na 2016 rok.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film