banner ad

Powstanie film animowany na podstawie „Podróży Smokiem Diplodokiem” Tadeusza Baranowskiego

2 września 2013

DIPLODOK - zdjecie
Warszawskie studio animacji Human Ark otrzymało 80 000 Euro dofinansowania z ramienia programu unijnego MEDIA na realizację pełnometrażowego filmu animowanego pt. „Diplodok”. Rozwój projektu sfinansuje również Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film będzie adaptacją klasycznego komiksu Tadeusza Baranowskiego o smoku z wielgachnymi uszami, który zabiera ze sobą w podróż w czasie i przestrzeni lorda Hokus Pokus. Twórcy filmu pokażą widzom kolorowy i pełen pure nonsensu świat fantasy, łącząc nowoczesną technikę animacji 3D z ręcznie malowanymi elementami. Reżyserem filmu jest Wojtek Wawszczyk, jeden z prowadzących studio Human Ark, wcześniej związany z renomowanym studiem Digital Domain z Los Angeles.

„Te komiksy były kultowe dla mojego pokolenia, cieszyły się w Polsce olbrzymią popularnością. Ludzie uwielbiali sympatycznych bohaterów i ich przygody przede wszystkim ze względu na inteligentny, pobudzający do myślenia humor. To idealny materiał na błyskotliwą historię filmową” – mówi reżyser filmu Wojtek Wawszczyk z Human Ark. „Mamy ambitne plany, nie chcemy naśladować amerykańskich animacji, zależy nam na tym, żeby wykreować oryginalny obraz z wyraźnie zaznaczonym własnym stylem wizualnym” – dodaje.

Dofinansowanie przyznane przez unijny program finansowego wsparcia przemysłu audiowizualnego MEDIA to także sygnał dla branży, że film ma olbrzymi potencjał międzynarodowy i jest atrakcyjną ofertą dla filmowej branży dziecięcej. Studio Human Ark poszukuje partnerów i koproducentów, od samego początku opracowuje też strategię crossmediową.

„Wierzymy, że charyzmatyczni bohaterowie z opowieści o Smoku Diplodoku sprawdzą się doskonale nie tylko w komiksach i na ekranie, ale również w grach czy w aplikacjach” – mówi Anja Šošić z Human Ark, producentka filmu. Dystrybucja filmu wsparta będzie także reedycją komiksów Tadeusza Baranowskiego.

Scenariusz filmu razem z Wawszczykiem przygotuje współtwórca „Jeża Jerzego” Rafał Skarżycki. Obaj panowie pracowali już razem przy animowanej adaptacji komiksu „Jeż Jerzy”. Produkcja „Diplodoka” rozpocznie się pod koniec 2014 roku, premierę przewidziano na rok 2016.

Odpowiedzialne za realizację filmu Human Ark to warszawskie studio specjalizujące się w animacji komputerowej i postprodukcji. Dotychczas studio wyprodukowało wielokrotnie nagradzany (25 nagród) film animowany „Świteź” w reżyserii Kamila Polaka. Oprócz „Diplodoka” Human Ark przygotowuje obecnie animowany serial dla dzieci „Kacperiada” na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke.

Na zdjęciu załączonym do newsa możecie zobaczyć, jak będzie prezentować się filmowy smok Diplodok i lord Hokus Pokus. Poniżej – komiksowy pierwowzór:

DIPLODOK - komiks

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film